تصمیم منطقی سونی؛ کسی از Backwards Compatibility استفاده نمی کند [بروزرسانی شد]

تصمیم منطقی سونی؛ کسی از Backwards Compatibility استفاده نمی کند [بروزرسانی شد]

بروزرسانی: با انتشار آمار و ارقام مربوط به Backward Compatibility از طرف وبسایت Ars Technica، بسیاری از ردموندی ها با منتشر کردن توییت های مختلفی از نادرست بودن این ادعا گفتند.

مایک نیکولز، مدیر بخش تبلیغات اکس باکس هم در مورد این موضوع واکنش نشان داد و در حساب توییتر خود از آمار دقیق کاربران Backward Compatibility سخن به میان آورد.

بر اساس گفته های مایک نیکولز، در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد دارندگان اکس باکس وان به اجرای بازی های قدیمی روی این کنسول می پردازند که در مقابل آمار Ars Technica، رقم خیره کننده و قابل توجهی است. فیل اسپنسر و میجر نلسون نیز در این بازه زمانی بیکار نبوده اند و با انتشار توییت هایی، ادعای مایک نیکولز را تایید کرده اند.

خبر اصلی: هفته ای نیست که در اخبار بازی های ویدیویی، مایکروسافت از اضافه شدن آثاری تازه به لیست Backward Compatibility سخن نگوید. اما گویا این اخبار از اهمیت چندان بالایی برخودار نیستند و مورد توجه کاربران زیادی قرار نمی گیرند.

البته خواسته کاربران پلی استیشن برای اضافه شدن این ویژگی به کنسول های سونی نیز کم نیست. با این حال، ژاپنی ها تصمیم متفاوتی در ارتباط با این موضوع اتخاذ کرده اند و گویا ترجیح می دهند به جای استفاده از Backward Compatibility، روی سرویس های ابری سرمایه گذاری کنند.

با این حال سوال مطرح می شود که سیستم اجرای بازی های قدیمی روی کنسول های فعلی تا چه اندازه محبوب است؟ در پاسخ باید گفت که طرفداران Backward Compatibility روی اکس باکس وان به شدت کم هستند و تنها ۱.۵ درصد از کاربران کنسول آخر ردموندی ها از این ویژگی استفاده می کنند.

تنها ۱.۵ درصد از کاربران کنسول آخر ردموندی ها از ویژگی Backward Compatibility استفاده می کنند

این ادعا از سوی وبسایت Ars Technica مطرح شده و تا حدودی نظر سونی را در ارتباط با محبوبیت پایین این سیستم تایید می کند. به گفته Ars Technica، از ۱.۶۵ میلیارد دقیقه جامعه آماری، به طور میانگین تنها مدت زمان ۲۳.۹ دقیقه از ۱۵۲۹ دقیقه به بازی های قدیمی اختصاص یافته است.

همچنین گفتنیست که تنها ۳ یا ۴ نفر از مجموع هزار کاربر فعال اکس باکس لایو به سراغ کال آو دیوتی بلک آپس می روند. این موضوع در حالی رخ می دهد که کال آو دیوتی بلک آپس در حال حاضر محبوب ترین بازی لیست Backward Compatibility روی اکس باکس وان است.

با این حال آمار و ارقام منتشر شده توسط Ars Technica، رسمی نیستند و هنوز از طرف ردموندی ها به تایید نرسیده اند. اما اگر ادعای وبسایت مذکور درست باشد باز هم با شکست یکی دیگر از سیاست های خوب مایکروسافت طرف هستیم.

ویجیاتو

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato