همه چیز درباره آیفون 13
خرید یاهو توسط ورایزن تایید شد؛ بیش از 2000 نفر اخراج می شوند

خرید یاهو توسط ورایزن تایید شد؛ بیش از 2000 نفر اخراج می شوند

پس از ماه ها گمانه زنی، بالاخره یاهو و ورایزن بر سر رقم ۴.۴۸ میلیارد دلاری به توافق رسیدند. با دریافت این رقم، سهامداران یاهو، این شرکت را در اختیار ورایزن قرار می دهند، قراردادی که قرار است سه شنبه هفته آینده نهایی شود.

پس از نهایی شدن قرارداد، یاهو و AOL (یکی از بخش های شرکت ورایزن) به شکل مجموعه ای واحد تحت نام Oath در خواهند آمد. گفته شده که پس از پیوستن یاهو به ورایزن، قرار است ۲۱۰۰ کارمند AOL از کار برکنار شوند.

ماریسا میر که مالک بخش بزرگی از سهام یاهو به ارزش فعلی ۱۸۶ میلیون دلار است، پس از نهایی شدن خرید شرکت توسط ورایزن از سِمَت مدیرعاملی کنار خواهد رفت و تیم آرمسترانگ، مدیرعامل فعلی AOL جای وی را در مجموعه Oath خواهد گرفت.

رقم پیشنهادی برای خرید یاهو پس از افشای هک سال های گذشته و لو رفتن اطلاعات میلیون ها کاربر ۳۵۰ میلیون دلار کاهش یافت و به ۴.۴۸ میلیارد دلار رسید. با اعلام این خبر، ارزش سهام یاهو ۸.۵ درصد افزایش یافت.

یاهو ماهانه ۲۰۰ میلیون بازدیدکننده دارد که فضای مناسبی برای تبلیغات را در اختیار ورایزن می گذارد. خود ورایزن نیز بیش از ۱۰۰ میلیون مشترک داشته و سرویس های تحت نظر AOL مانند وبسایت های تک کرانچ و انگجت نیز که ورایزن در سال ۲۰۱۵ با رقم ۴.۴ میلیارد دلار آن را خریداری کرد، حدودا ۱۵۰ میلیون کاربر ماهانه دارند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato