9 گیگابایت از حافظه رم کنسول اسکورپیو، به بازی های ویدیویی اختصاص می یابد

در حال حاضر کمتر از دو روز تا برگزاری کنفرانس E3 2017 مایکروسافت و رونمایی کامل از کنسول اکس باکس اسکورپیو باقی مانده، اما اطلاعات بیشتر درباره کنسول میان نسلی این کمپانی کماکان در حال انتشار است. نایب رییس پلتفرم های گیمینگ اکس باکس و ویندوز، مایک ایبارا اخیراً در توییتی نوشته است:

ما به ارتقای اسکورپیو ادامه می دهیم تا بازی سازان را به اشتراک گذاری بهترین ورژن از بازی هایشان ترغیب کنیم. یک گیگابایت حافظه رم دیگر برای آنها آزاد شد، حالا 9 گیگابایت از نوع GDDR5.

در ماه آوریل گذشته، کوین گمیل، مدیر برنامه های واحد اکس باکس در مصاحبه ای گفت که کنسول اسکورپیو به 12 گیگابایت حافظه رم از نوع GDDR5 مجهز شده که 8 گیگابایت از آن برای بازی های ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد. 4 گیگابایت باقی مانده قرار بود برای قابلیت های مختلف کنسول مانند مولی تسکینگ اپلیکیشن ها و سایر ویژگی های نامربوط به بازی های ویدیویی مورد استفاده قرار گیرد که حالا به سه گیگابایت کاهش یافته است.

بعضی از مواقع، بهینه سازی سیستم می تواند به آزادسازی منابع بیشتر منجر گردد که نمونه آن را پیشتر در کنسول پلی استیشن 3 سونی دیده ایم. تا به این لحظه می دانیم که کنسول اسکورپیو از قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه برخوردار است، یک گیگابایت حافظه رم بیشتر اگرچه تاثیر چندانی بر دستیابی به این هدف ندارد، اما به گفته ایبارا می تواند به اجرای سریع تر بازی هایی که مستقیماً از رم اضافه استفاده نمی کنند (یعنی عناوین قبلی و بهینه نشده اکس باکس وان) کمک کند.

در نهایت گفتنی است که کنفرانس E3 2017 مایکروسافت، ساعت 01:30 بامداد روز دوشنبه به وقت تهران آغاز به کار می کند. به گفته مدیر واحد اکس باکس مایکروسافت، فیل اسپنسر، این کنفرانس ممکن است بیشتر از 90 دقیقه معمولی به طول بینجامد که قطعاً خبری هیجان انگیز برای دوست داران اکس باکس است. مثل همیشه، دیجیاتو به پوشش لحظه به لحظه این رویداد خواهد پرداخت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟