ال جی همچنان رتبه نخست بازار نمایشگرهای OLED بزرگ را در اختیار دارد

ال جی همچنان رتبه نخست بازار نمایشگرهای OLED بزرگ را در اختیار دارد

سهم ال جی از بازار تلفن های همراه چندان زیاد نیست؛ اما بخش تولید نمایشگر این شرکت ماجرای دیگری دارد. «LG Display» با توجه به فروش فوق العاده تلویزیون های شرکت و همچنین قراردادهای پر منفعتی مانند تامین نمایشگرهای اپل، عملکرد بسیار خوبی داشته و در حال حاضر رتبه نخست تولیدکنندگان نمایشگرهای OLED بزرگ (بزرگتر از ۹ اینچ) را به خود اختصاص داده است.

عنوان مورد بحث بیش از ۷.۵ سال است که در دستان ال جی قرار داشته و این کمپانی در سه ماهه نخست امسال موفق شده با فروش بیش از ۳۵ میلیون نمایشگر مختلف، همچنان جایگاه خود را در صدر جدول حفظ نماید.

۲۱.۴ درصد از بازار نمایشگرهای بزرگ در اختیار ال جی است

سهم شرکت کره ای از بازار جهانی در سه ماهه اول امسال ۲۱.۴ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال افت ۸ درصدی را نشان می دهد. رتبه بعدی پس از ال جی، متعلق به کمپانی «BOE» بوده که با سهم ۲۱ درصدی، اختلاف اندکی با رتبه نخست دارد. البته این شرکت چینی کسب و کار نمایشگرهای OLED خود را گسترش داده و بنا بر شایعات، در حال رایزنی با اپل برای تامین نمایشگرهای نسل بعدی آیفون است.

از سوی دیگر، سهم سامسونگ از بازار مورد بحث تنها ۱۰ درصد بوده و این کمپانی در رده پنجم تولیدکنندگان جهان قرار می گیرد. این آمار چندان هم دور از انتظار نبود چرا که سامسونگ به جز تلویزیون، محصول دیگری با نمایشگر OLED بزرگتر از ۹ اینچ تولید نمی کند و توان خود را در این بخش روی نمایشگرهای موبایل متمرکز کرده و بازار را به انحصار خود درآورده است.

البته انحصار سامسونگ بر بازار نمایشگرهای موبایل احتمالاً چندان پایدار نخواهد ماند چرا که بر اساس گزارشات، ال جی قصد دارد کارخانه P10 خود در شهر «پاجو»ی کره جنوبی را به محل تولید نمایشگرهای OLED موبایل تبدیل کند.

کارخانه مذکور در ابتدا برای تولید پنل تلویزیون های OLED بنا شده بود اما حالا با توجه به بازار رو به رشد صنعت موبایل برای تکنولوژی مورد اشاره، و همچنین عرضه نخستین پرچمدار ال جی مجهز به نمایشگر OLED در سال جاری، به نظر می رسد کمپانی کره ای نقشه های جدیدی برای بهره برداری از خط تولید P10 در سر دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato