کوالکام احتمالاً در حال توسعه چیپست اقتصادی اسنپدراگون 450 است

کوالکام احتمالاً در حال توسعه چیپست اقتصادی اسنپدراگون 450 است

پیشرفت روز افزون صنعت طراحی و تولید چیپست باعث شده اکثر محصولات موجود در بازار از توان کافی برای پردازش امور روزمره برخوردار باشند، و حتی موبایل های اقتصادی نیز به چیپست هایی با پردازنده های چند هسته ای مجهز شوند.

شرکت کوالکام هم به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران صنعت مورد بحث، به خوبی شرایط بازار را درک کرده و همواره محصولات میان رده و اقتصادی خود را همگام با چیپست های پرچمدار، به روز رسانی می کند.

اسنپدراگون ۴۵۰ هشت هسته پردازشی خواهد داشت

طبق آخرین گزارشات، کمپانی مذکور در حال توسعه چیپست جدیدی با کد «SDM450» بوده که مانند سایر مدل های سری ۴۰۰ کوالکام، برای موبایل های اقتصادی طراحی شده است. چیپست مورد بحث که به احتمال قوی اسنپدراگون ۴۵۰ نامیده می شود، بر اساس معماری «ARM-Cortex A53» توسعه یافته و با فناوری ۱۴ نانومتری به تولید می رسد، و شباهت های ساختاری زیادی با مدل اسنپدراگون ۶۲۵ خواهد داشت.

شایعات موجود حاکی از وجود هشت هسته در چیپست جدید هستند که البته فرکانس پردازشی آنها هنوز مشخص نیست. جالب اینکه فرکانس پردازنده گرافیکی به کار رفته در اسنپدراگون ۴۵۰ عدد ۶۰۰ مگاهرتز گزارش شده اما از مدل آن اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است که چیپست های کوالکام در طیف وسیعی از محصولات موجود در بازار، با کارایی و قیمت های مختلف، وجود داشته و این کمپانی روزانه نزدیک به یک میلیون چیپست را به دست تولیدکنندگان مختلف می رساند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato