داماد دونالد ترامپ: وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسک استفاده می کند

داماد دونالد ترامپ: وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسک استفاده می کند

وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسک استفاده می کند؛ این خبر تنها یکی از مواردی بود که روز گذشته در جریان نشست «شورای تکنولوژی آمریکا» عنوان شد. در جریان این رویداد، ترامپ اعلام کرد که قصد دارد با کمک گرفتن از بخش خصوصی، بر مشکلات ناشی از سطح فناوری قدیمی دولت فدرال غلبه کند.

تسلا و فیسبوک نماینده ای در این نشست نداشتند

در این نشست که با حضور هجده تن از مدیران ارشد تکنولوژی آمریکا از جمله جف بزوس مدیرعامل آمازون، تیم کوک مدیرعامل اپل، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت و اریک اشمیت رئیس هیئت مدیره آلفابت برگزار شد، «جرد کوشنر» (Jared Kushner) مشاور ارشد (و داماد) رئیس جمهور ایالات متحده مثال هایی باور نکردنی از زیرساخت قدیمی و منسوخ فناوری اطلاعات در دولت فدرال بیان کرد.

به گفته کوشنر، وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسک های ۸ اینچی در برخی سیستم های قدیمی اش استفاده می کند. همچنین برخی از نهادهای دولتی بیش از ۱.۶ میلیون آدرس ایمیل را روی سرورهای داخلی (و نه روی سرویس های کلاود) نگهداری می کنند که ماهانه ۲۰ دلار به ازای هر کاربر هزینه در پی دارد، در حالی که استفاده از خدمات ایمیل مبتنی بر کلاود می تواند این هزینه را به ۳ دلار در هر ماه برساند.

فلاپی دیسک ۸ اینچی (۲۰ سانتیمتری)

کوشنر در ادامه صحبت هایش افزود:

هدف ما از این نشست کاملاً واضح است. ما به مجموعه جدیدی از استارتاپ ها با محوریت فناوری های دولتی نیازمندیم که بتوانند در شفاف سازی دولت و پاسخگویی به نیازهای شهروندان، حرف اول را در سطح جهانی بزنند.

البته برخی از مدیران فناوری از جمله «جنیفر پالکا»در این نشست گفتند درخواست مدرنیزه کردن خدمات عمومی و ایجاد زندگی بهتر برای همه شهروندان آمریکایی، با روند کاهش بودجه زیرساختی در دولت ترامپ جور در نمی آید و خواستار رویکرد بهتری در این زمینه شدند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato