همه چیز درباره آیفون 13
هکرها 32 ترابایت دیتای محرمانه سورس کد ویندوز 10را منتشر کردند

هکرها 32 ترابایت دیتای محرمانه سورس کد ویندوز 10را منتشر کردند

طبق گزارشی که نشریه The Register منتشر کرده، ۳۲ ترابایت از بیلدهای خصوصی و منتشر نشده ویندوز ۱۰ در کنار سورس کد برخی درایورهای آن اخیرا در فضای مجازی قرار گرفته اند.

گفتنی است مایکروسافت اصالت این کدها را تایید کرده و اعلام نموده کدهایی که ویندوز ۱۰ برای کار کردن با سخت افزار پی سی مورد استفاده قرار می دهد از جمله درایورهای USB، وای فای و بلوتوث در زمره اطلاعات لو رفته قرار دارند.

به این ترتیب، حالا هکرها امکان می یابند که درون کدهای لو رفته کنکاش کرده و به دنبال آسیب پذیری های احتمالی درون آنها بگردند.

لازم است اضافه نماییم که کدهای مورد بحث در اختیار وبسایتی به نام BetaArchive.com قرار گرفته اند (وبسایتی که کارش نگهداری و عمومی سازی نرم افزارهای مختلف است) و آنطور که نشریه The Register گزارش داده دیتای لو رفته از ابتدای ماه مارس و از خود مایکروسافت به دست آمده است.

به دنبال انتشار گزارش مذکور اما، سخنگوی وبسایت BetaArchive اظهار داشت که کلیه اطلاعات مربوط به سورس کد ویندوز را از روی آرشیو خود حذف کرده است.

مایکروسافت نیز در اظهار نظری افشای اطلاعات مذکور و همچنین اصالت آنها را تایید کرده. سخنگوی این شرکت اظهار داشته که اطلاعات لو رفته ظاهرا به طرحی به نام Shared Source Initiative مربوط می شوند؛ برنامه ای که مایکروسافت برای اشتراک گذاری سورس کد ویندوز با اصلی ترین تولید کنندگان پی سی و دیگر شرکایش در سرتاسر دنیا کلید زده است.

یکی از سخنگویان کمپانی مورد بحث گفته است:

بررسی های ما تایید می کنند که این فایل ها بخشی از سورس کد موجود در  Shared Source Initiative هستند و هم اکنون توسط تولید کنندگان پی سی و همچنین شرکای ما مورد استفاده قرار می گیرند.

اما در کنار کدهای سخت افزاری یاد شده، اطلاعات لو رفته حاوی نسخه های متعددی از ویندوز ۱۰ هستند که تاکنون هیچگاه از دفاتر مایکروسافت خارج نشده اند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato