همه چیز درباره آیفون 13
گزارش مالی بلک بری از سه ماهه نخست سال مالی 2018؛ کسب و کار سود ده بوده

گزارش مالی بلک بری از سه ماهه نخست سال مالی 2018؛ کسب و کار سود ده بوده

چندی قبل کمپانی بلک بری گزارش مربوط به درآمدهای خود در سه ماهه نخست سال مالی ۲۰۱۸ را منتشر نمود و آنطور که از روی این گزارش می توان حدس زد اوضاع برای شرکت کانادایی خوب بوده.

طبق این گزارش، بلک بری در بازه زمانی مذکور ۶۷۱ میلیون دلار سود داشته (۱.۲۳ دلار بابت هر سهم) و علت نیز عمدتا به احکام صادره به نفع آن در مقابل کوالکام مربوط می شود که در این بازه زمانی ۹۴۰ میلیون دلار به آن خسارت پرداخت کرده است.

با این همه اما، درآمدهای این شرکت با کاهش روبرو بوده و از رقم ۴۰۰ میلیون دلار در سال قبل به ۲۳۵ میلیون دلار در این فصل رسیده. گفتنی است در فصل قبل، درآمدهای بلک بری برابر با ۲۸۶ میلیون دلار گزارش شده بود.

بخشی از سود بلک بری به خاطر درآمدی است که از پیروزی مقابل کوالکام در دادگاه نصیبش شده

نکته جالب اینکه بالغ بر نیمی از درآمدهای بلک بری از آمریکای شمالی تامین می شود؛ ۵۹ درصد در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۷ و ۵۸.۱ درصد در سه ماهه نخست ۲۰۱۸. بعد از آمریکا شمالی نیز، اروپا، خاورمیانه و آفریقا بیشترین درآمد زایی را برای این شرکت داشته اند.

گفتنی است این شرکت در ماه های اخیر تمرکز ویژه ای را روی مقوله نرم افزار قرار داده و حتی واحد سخت افزاری خود را به همین خاطر تعطیل کرد.

بلک بری در گزارش خود اعلام کرده که ۳۰۰۰ سفارش را از سازمان های مشتری خود دریافت کرده که از ۳۵۰۰ سفارش دریافتی آن در سه ماهه قبلی اش کمتر است.

 

این شرکت اما هیچ اطلاعاتی در خصوص تعداد موبایل های فروخته شده اش در فصل قبل ارائه نکرده است. با این همه شمار دستگاه های فروخته شده توسط آن در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ به ترتیب نیم میلیون و ۱.۱ میلیون دستگاه اعلام شده است.

با در نظر داشتن اینکه در سال مالی جدید تنها یک اسمارت فون جدید از سوی آن معرفی شد (KEYone ) به نظر نمی رسد که مقدار فروش آن بیشتر از دو سال قبلش باشد.

در هر حال اما، کسب سود ۶۷۱ میلیون دلاری در سه ماهه اخیر، بعد از زیان ۶۷۰ میلیون دلاری این شرکت در سال قبل را می توان به فایل نیک گرفت و مورد تقدیر قرار  داد.

جان چن مدیرعامل این شرکت نیز از عملکرد آن در فصل اخیر اظهار رضایت کرده و آن را نتیجه موفقیت هایی دانسته که این شرکت در زمینه اینترنت اشیاء و امنیت سایبری کسب کرده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato