آمار فروش جهانی پوشیدنی های هوشمند در سه ماهه نخست سال منتشر شد؛ اپل واچ در صدر

ساعاتی پیش آمار فروش جهانی پوشیدنی های هوشمند در سه ماهه نخست سال 2017 منتشر شده که مطابق آن اپل واچ با در اختیار داشتن %53 از فروش کلی، بالاتر از سایر رقبایش قرار دارد. اما در رتبه بعدی سامسونگ را داریم که با اختلافی زیاد نسبت به اپل توانسته که %12.8 از فروش کل ساعت های هوشمند در سه ماهه اول امسال را از آن خود کند.

بی تردید باید گفت که عرضه نسل سوم ساعت هوشمند کمپانی یعنی Gear S3 در رسیدنش به جایگاه کنونی تأثیر فراوانی داشته است. Gear S3 به لطف خصوصیاتی همچون عمر باتری بالا، پشتیبانی از Samsung Pay و قابلیت جی پی اس اختصاصی در میان کاربران محبوبیت زیادی دارد و در حال حاضر در دو مدل Frontier با اتصال LTE و مدل کلاسیک بدون پشتیبانی از ارتباط سلولی در بازار قابل تهیه است.

در رتبه سوم پرفروش ترین ساعت های هوشمند سه ماهه نخست سال نیز فیت بیت، سازنده دست بندهای سلامتی قرار گرفته و موفق شده تا %12.2 از کل فروش پوشیدنی های هوشمند در سراسر دنیا را از آن خود کند.

اپل واچ با در اختیار داشتن %53 از فروش کلی، بالاتر از سایر رقبایش قرار دارد.

اما در خصوص آمار تعداد دستگاه های روانه شده به بازار طی سه ماه گذشته، باز هم اپل با در اختیار داشتن %16 از سهام کل در صدر جدول قرار دارد. ولی جایگاه بعدی این بار از آن سامسونگ نیست و شیائومی (سازنده می بند 2) با در اختیار داشتن %15.5 از سهام کل در رتبه دوم قرار گرفته. فیت بیت نیز درست مثل آمار فروش کلی، در آمار تعداد دستگاه های روانه شده به بازار هم با داشتن %12.3 سهم در مقام سوم قرار دارد.

مسلما بازار پوشیدنی های هوشمند هنوز بازار نوپایی است و در حال حاضر نمی توان با قطعیت برندگان و بازندگان این بخش را مشخص کرد. اما حداقل تا همین لحظه و با توجه به آمار و ارقام می توان گفت که اپل خیلی زودتر از رقبایش توانسته که به این حوزه مسلط شود.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟