به لطف اپل، سامسونگ کسب و کار تولید نمایشگر خود را توسعه می دهد

به لطف اپل، سامسونگ کسب و کار تولید نمایشگر خود را توسعه می دهد

معمولاً نخستین چیزی که پس از شنیدن واژه های سامسونگ و اپل به ذهن می رسد، رقابت این دو غول تکنولوژی و درگیری های حقوقی آنها بر سر مالکیت معنوی و طراحی محصول است.

اما همانطور که احتمالاً می دانید، در پس این سر و صداهای رسانه ای، شرکت ساکن کوپرتینو داد و ستدهای زیادی با کمپانی کره ای داشته و سامسونگ یکی از بزرگترین تامین کنندگان سخت افزاری اپل به شمار می آید.

می دانیم که پرچمدار بعدی اپل در سال جاری معرفی می شود و بنا بر اخبار موجود، از یک نمایشگر OLED برخوردار خواهد بود. با توجه به شایعاتی که از کارخانه ها به بیرون راه یافته، به احتمال زیاد سامسونگ سفارشات اپل را تولید کرده اما این تمام ماجرا نیست.

مهاجرت آیفون به فناوری OLED تقاضا برای نمایشگرهای سامسونگ را به شدت افزایش می دهد

طبق جدیدترین گزارشات، بخش تولید نمایشگر کمپانی کره ای (Samsung Display) برای احداث دو کارخانه جدید تولید پنل های OLED 21 میلیارد دلار هزینه کرده که تا سال ۲۰۱۹ میلادی به بهره برداری خواهند رسید. این مراکز جدید پس از راه اندازی، بخش عظیمی از تولیدات سامسونگ را به عهده می گیرند که با مهاجرت آیفون به فناوری OLED طی سال های آتی، انتظار می رود تقاضا برای نمایشگرهای سامسونگ افزایش چشمگیری یافته و سود سرشاری را روانه جیب سهامداران این کمپانی کند.

نتیجه نهایی سرمایه گذاری سامسونگ برای استفاده از فرصت جدید، تولید ۲۷۰ هزار پنل در ماه است که تا به اینجای کار برای حفظ سلطه کره ای ها بر بازار نمایشگرهای OLED کوچک کافی به نظر می رسد. از سوی دیگر اپل نیز به تکنولوژی بهتری دست پیدا کرده و می تواند تجربه کاربری مشتریان خود را بیش از پیش ارتقا دهد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato