خلاصه کنفرانس خبری ایرانسل؛ از کاهش تعرفه مکالمه تا ارائه بسته یک ترابایتی اینترنت

خلاصه کنفرانس خبری ایرانسل؛ از کاهش تعرفه مکالمه تا ارائه بسته یک ترابایتی اینترنت

خلاصه کنفرانس خبری ایرانسل؛ از کاهش تعرفه مکالمه تا ارائه بسته یک ترابایتی اینترنت

روز گذشته ایرانسل میزبان اصحاب رسانه در شرکت خود بود و با حضور خبرنگاران، طرح ها و تعرفه های تازه ای را معرفی نمود. دیروز این کنفرانس را برای شما از مقر ایرانسل به شکل زنده وبلاگ نویسی کردیم و حالا می خواهیم در قالب یک مقاله، نگاهی داشته باشیم به رویدادهای مهم این نشست خبری.

کاهش تعرفه مکالمه سیمکارت های ایرانسل

ایرانسل در ابتدای مراسم خود خبر داد که «هزینه اشتراک و تعرفه» مکالمه سیمکارت‌های دائمی ایرانسل که تا پیش از این ۴۹۹ ریال در دقیقه بود، به ۳۳۳ ریال در دقیقه به هر مقصدی در تمام خطوط اپراتورهای تلفن ثابت و همراه کشور کاهش یافت.

کاهش قیمت سیمکارت های دائمی و هدایای آنها

یکی دیگر از مهم ترین بخش های کنفرانس خبری ایرانسل، معرفی سیمکارت دائمی (آی‌سیم) با قیمتی تازه بود. ایرانسل با کاهش ۵۰ درصدی قیمت آی‌سیم، سیمکارت دائمی خود را با قیمت ۶۰هزار تومان عرضه می‌کند که امکان پرداخت اقساطی این مبلغ نیز برای متقاضیان فراهم است.

به علاوه، ایرانسل برای مشترکان جدید سیمکارت‌های دائمی، تبدیل‌کنندگان سیمکارت اعتباری به دائمی و ترابردکنندگان سیمکارت دائمی به شبکه ایرانسل، یک ماه مکالمه رایگان درون شبکه و از ماه دوم، روزانه یک ساعت مکالمه رایگان ایرانسلی بدون محدودیت در تعداد تماس با شماره‌گیری کد دستوری *۴۴۴۴*۱# در نظر گرفته است.

همچنین مشترکان فوق از ۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه ۳۰ روزه و از ماه دوم، تا ۶ ماه، ماهانه از یک گیگابایت اینترنت همراه هدیه با اعتبار ۳۰ روز بهره‌مند می‌شوند.

معرفی مودم TF-160 فیوژن با تکنولوژی اینترنت ثابت و همراه

در این مراسم، ایرانسل از مودم جدید TF-I60 رونمایی کرد. این مودم برای نخستین بار در ایران ویژگی پشتیبانی از دو تکنولوژی LTE و TD-LTE (همراه و ثابت) را دارد و با قابلیت تجمیع فرکانس و فناوری CAT6، از سرعت ۳۰۰ مگابیت برثانیه پشتیبانی می‌کند. لازم به اشاره است که مودم TF-160 فیوژن تا نسل ۴.۵ اینترنت را نیز پشتیبانی می نماید.

معرفی بسته های جدید TD-LTE

lمعرفی بسته‌های جدید اینترنت نسل ۴.۵ ثابت (TD-LTE)، بخش دیگری از مراسم ایرانسل را تشکیل می داد. این شرکت حالا بسته ای با مدت زمانی یک ساله و ترافیک یک ترابایتی دارد. قیمت هر گیگابایت اینترنت در برخی از بسته های فوق، تنها ۶۶۰ تومان محاسبه شده است.

اعلام آخرین آمار ترابردپذیری

«باقر صمدی»، مدیرکل توسعه محصول ایرانسل، گزارشی از آخرین نتایج ترابردپذیری در شبکه ایرانسل ارائه کرد. به گفته وی، بر اساس آخرین گزارش دریافتی از شرکت پایا، تا پایان روز ۹ تیر ۹۶، تعداد ۱۱۱۳۲۵ درخواست خروج از شبکه همراه اول و ورود به ایرانسل ثبت شده که در این میان ۴۸۴۲۶ درخواست، یعنی ۴۳.۴ درصد درخواست‌ها منجر به ترابرد موفق به ایرانسل شده است.

در مقابل تعداد درخواست‌های ثبت شده برای خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول ۸۰۰۹۴ درخواست بوده که از این تعداد، ۶۸۶۴۶ درخواست، یعنی ۸۵.۷ درصد درخواست‌ها به ترابرد موفقیت‌آمیز منتهی شده است.

صمدی در همین رابطه می گوید: «بر اساس این آمار، نسبت درخواست ورود به خروج در شبکه ایرانسل، به عنوان ارائه‌دهنده گسترده‌ترین و سریع‌ترین اینترنت نسل ۴ و ۴.۵ همراه و ثابت در ایران ۱.۳۸ است.»

صمدی در ادامه آمار فوق را بر اساس تعداد درخواست‌های یکتا نیز مورد بررسی قرار داد. بر این اساس تا پایان روز ۹ تیر ۹۶، تعداد ۷۶۸۲۲ درخواست یکتا برای خروج از شبکه همراه اول و ورود به ایرانسل ثبت شده که در این میان تنها ۴۸۰۶۳ درخواست، یعنی ۶۲.۵ درصد درخواست‌ها منجر به ترابرد موفق به ایرانسل شده است.

در مقابل تعداد درخواست‌های یکتای ثبت شده برای خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول ۷۶۰۲۵ درخواست بوده که از این تعداد، ۶۸۳۴۶ درخواست، یعنی ۸۹.۸ درصد درخواست‌ها به ترابرد موفقیت‌آمیز منتهی شده است.

بر این اساس، نسبت ورود به خروج برای درخواست‌های یکتا در شبکه ایرانسل، ۱.۰۱ است.

آخرین آمار توسعه شبکه پهن‌باند ایرانسل

ایرانسل در این رویداد خبر داد که حالا شبکه نسل دوم اینترنت همراه (۲G) با پوشش جمعیتی ۸۵.۹ درصد، در ۳۳۲۰ شهر و دهستان با ۴۹ میلیون مشترک و ۲۰۵۸۲ نقطه دسترسی توسعه یافته است.

همچنین پس از صدور پروانه توسعه شبکه به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر، در شهریور ماه ۹۳، هم اکنون شبکه نسل سوم اینترنت همراه (۳G) با ۲۹.۸ میلیون موبایل، در ۲۲۸۵ شهر و دهستان با ۲۱.۲ میلیون مشترک فعال و ۱۱۰۲۶ نقطه دسترسی و شبکه نسل چهارم اینترنت همراه (۴G/LTE) با ۱۰ میلیون موبایل، در ۹۲۷ شهر و دهستان با ۶ میلیون مشترک فعال و ۹۸۰۰ نقطه دسترسی در دسترس مشترکان ایرانسل است.

ایرانسل همچنین سرویس اینترنت نسل ۴.۵ همراه (۴.۵G)، را در ۴۷۶ شهر و دهستان با ۳۸۰۷ نقطه دسترسی توسعه داده است.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل