معرفی اپلیکیشن fooView؛ یک دستیار لمسی استثنایی

معرفی اپلیکیشن fooView؛ یک دستیار لمسی استثنایی

برخی از اپ ها هستند که حتی با خواندن در مورد آن ها، یک دل نه صد دل عاشقشان می شویم و خیلی سریع برای نصب شان اقدام می کنیم. در این مطلب هم می خواهیم از یک دستیار لمسی بگوییم که دقیقا همین شاخصه ها را دارد.

اپلیکیشن fooView در واقع یک دستیار خیلی ساده اما بسیار کاربردی است. تمامی رابط کاربری آن هم در یک آیکون شناور جای گرفته که در کنار صفحه ظاهر می شود. البته این آیکون ساده، کارهای بسیاری از دستش بر می آید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

گرفتن اسکرین شات از صفحه

یکی از چندین کار جالبی که از دست این آیکون شناور بر می آید گرفتن اسکرین شات از نمایشگر است. البته نحوه اسکرین شات گرفتن فو ویو کمی با حالت پیش فرض موبایل های امروزی فرق می کند و در عین جالب بودن، کاربردی هم هست.

کاربردی از آن نظر که می توان به وسیله فو ویو، هر قسمتی از تصویر را جدا کرد و از آن اسکرین شات گرفت. تنها کافیست آیکون شناور این اپلشکیشن را از گوشه تصویر بیرون بکیشد و علامت «+» آن را به سمت قسمت مورد نظرتان هدایت کنید.

سپس یک ثانیه صبر کنید تا علامت «+» تغییر رنگ دهد و از قرمز به زرد تبدیل شود. حالا می توانید با کشیدن دست خود روی نمایشگر، بخشی از صفحه را جدا و آن را به عنوان اسکرین شات ذخیره کنید.

ترجمه متن

فو ویو علاوه بر اینکه قادر به گرفتن اسکرین شات هست، می تواند متن های تان را نیز ترجمه کند. البته این دستیار لمسی پر کاربرد این کار را هم به روش خاص خود انجام می دهد. تنها کافیست دوباره به سراغ ویژگی اسکرین شات فو ویو بروید و متن خود را به وسیله آیکون آن جدا کنید.

حال دوباره صفحه مربوط به ویرایش عکس روی صفحه ظاهر می شود. اما این بار در منو ویرایش اسکرین شات ها، یک تغییر ساده دیده می شود که آن هم چیزی جز اضافه شدن آیکون گوگل ترنسلیت نیست. تنها کافیست این آیکون را بفشارید تا متن تان به مترجم گوگل انتقال داده شود و ترجمه اش را دریافت کنید.

ضبط ویدیو از صفحه نمایش

به ویژگی های مهم فو ویو، گرفتن فیلم از صفحه را نیز بیافزایید. خیلی راحت و با چند حرکت ساده می توان از نصب چند اپ مختلف بی نیاز شد و به وسیله فو ویو از صفحه تلفن هوشمند ویدیو تهیه کرد.

برای گرفتن ویدیو از صفحه نمایش، ابتدا باید برای چند ثانیه دست تان را روی آیکون فو ویو نگه دارید. سپس صفحه ای در مقابل تان ظاهر می شود که شامل بیشمار ویژگی خاص است که هر یک کاربرد خاص خودشان را دارند.

اما در ارتباط با این موضوع، باید به سراغ آیکون قرمز رنگی بروید که شبیه به دروبین فیلم برداری است. با لمس این آیکون، تنظیمات مربوط به ضبط ویدیو روی صفحه ظاهر می شوند و کافیست کلید استارت را بفشارید تا فو ویو مراحل گرفتن فیلم را آغاز کند.

عکس جستجو کنید

معجزه بخش اسکرین شات فو ویو تمام نشدنی است و یک ویژگی دیگر در ارتباط با آن وجود دارد که هنوز در موردش صحبت نکردیم. همانطور که می توان به واسطه این ویژگی از صفحه عکس گرفت و متن ترجمه کرد، می شود با یک حرکت ساده تصویری خاص را در گوگل جستجو کرد و درباره آن اطلاعات به دست آورد.

تنها کافیست تصویر مورد نظرتان را با استفاده از آیکون فو ویو جدا کنید. اما این بار به جای استفاده از کلید ذخیره سازی، باید به سراغ آیکون ذره بین بروید. با لمس این کلید کار تمام است و فو ویو به سرعت عکس مورد نظر شما را در گوگل جستجو خواهد کرد و نتایج نزدیک را ارائه می دهد.

حافظه کلیپ برد را در مشت بگیرید

شاید برای تان پیش آمده باشد که متنی را به حافظه کلیپ برد بسپارید و ناگهان به اشتباه، نوشته دیگری را جایگزین آن کنید. در این شرایط باید دوباره در میان متون مختلف بگردید تا متن اصلی خود را پیدا کنید و آن را ذخیره نمایید.

اما فو ویو برای رفع این مشکل هم راه چاره ای در اختیار کاربران خود قرار داده که بسیار کاربردی است. دیگر مهم نیست که چه تعداد متن را به حافظه کلیپ برد می سپارید. چرا که همه آن در حافظه ذخیره شده اند و کافیست برای دسترسی به آن ها، آیکون فو ویو را چند ثانیه نگه دارید و از منو ظاهر شده آیکون کلیپ برد آبی رنگ را برگزینید.

با انجام این روند، تمامی متن های ذخیره شده توسط شما، در صفحه ای مرتب برای تان به نمایش در می آید که می توانید در صورت نیاز از هر کدام که می خواهید استفاده کنید.

اضافه کردن چند ژست حرکتی

با نصب فو ویو، علاوه بر تمامی امکانات گفته شده به چند ژست حرکتی تازه روی تلفن هوشمند خود دسترسی پیدا می کنید. البته این ژست های حرکتی بیشتر به درد افرادی می خورند که از کار کردن با سه کلید اصلی اندروید خسته شده اند و دوست دارند با استفاده از المان های جدید به همان امکانات دسترسی پیدا کنند.

در فو ویو سه ژست حرکتی ساده وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها به سه کلید Back ،Home و Recent دست پیدا کرد. به عنوان مثال می توانید با کشیدن آیکون فو ویو به سمت دیگر صفحه و سپس رها کردن آن، نحوه عملکرد کلید Home را بازسازی کنید.

علاوه بر این، کافیست کمی آیکون فو ویو را از جایش بیرون بکشید تا با رها کردنش به حالت Back دسترسی پیدا کنید. همچنین با نگه داشتن این آیکون شناور، می توانید به تمامی اپ هایی که اخیرا به اجرا در آورده اید دسترسی پیدا کنید و با لمس آیکون آن ها دوباره واردشان شوید.

در پایان باید گفت که فو ویو واقعا اپلیکیشنی است که می تواند کاربردهای بسیاری داشته باشد و کمی کار کردن با موبایل های امروزی را هوشمند تر و ساده تر کند. این اپ رایگان در حال حاضر روی گوگل پلی و کافه بازار موجود است و می توانید برای دانلود به این دو پلتفرم مراجعه کنید.

fooView
  • fooView
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: fooView Inc.
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۶.۶ مگابایت
دانلود

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato