تحلیلی بر قیمت 98.9 میلیون تومانی پژو 2008 در بازار کراس اوور های کوچک

تحلیلی بر قیمت 98.9 میلیون تومانی پژو 2008 در بازار کراس اوور های کوچک

در ادامه سریال نامتناهی پژو ۲۰۰۸ سرانجام شاهد آن هستیم که هاشم یکه زارع؛ مدیرعامل ایران خودرو قیمت تحویل سری نخست این خودرو پر حاشیه را ۹۸.۹ میلیون تومان اعلام کرده است تا به حرف خود مبنی بر قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ پایبند مانده باشد.

اما متاسفانه ابهامات در این زمینه همچنان ادامه دارد، مشخص نیست قیمت سری های بعدی ۲۰۰۸ چه میزان خواهد بود و حجم تحویل خودروهای سری نخست نیز مشخص نیست.

به هرحال آنچه واضح و مبرهن است اینکه پژو ۲۰۰۸ با پیشرانه ۱.۶ لیتری ۱۱۵ اسب بخاری (مدل پایه) در بازار جهانی رقیب رنو کپچری محسوب می شود که در حدود ۱۲۰ میلیون تومان در ایران قیمت دارد و طبیعتا نسخه تحویلی ایران خودرو با موتور ۱.۶ لیتری توربو ۱۶۳ اسب بخاری حتی از خودرو مذکور نیز گران قیمت تر است.

از این رو ممکن است پژو در جهت جلب نظر رضایت مندی مشتریان ایرانی، در بلند مدت قیمت ۲۰۰۸ را در محدود ۱۲۰ میلیون تومان حفظ کند تا به نوعی با ارزان فروشی، ذهنیت مثبت خریدار ایرانی که در طی سالیان گذشته در مورد برند پژو آسیب دیده است را به سوی خود جلب کند و یا اینکه در بلند مدت شاهد افزایش قیمت ۲۰۰۸ به بیش از ۱۲۰ میلیون تومان نیز باشیم.

البته نکته نسبتا مهمی که در این زمینه وجود دارد سهم ۲۰ درصدی قطعات داخلی در تولید پژو ۲۰۰۸ است که فرمول پرداخت عوارض گمرکی این مدل را نسبت به خودروی کاملا وارداتی نظیر رنو کپچر تغییر می دهد و شانس حفظ قیمت مناسب (حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان) را برای ۲۰۰۸ در بلند مدت افزایش می دهد، اما در عین حال با توجه به ۱۰۰ میلیونی شدن بسیاری از خودروهای چینی و شرایط بازار، می توان گفت که ۲۰۰۸ علیرغم جثه نسبتا کوچکش می تواند به لطف قیمت گذاری مناسب و پیشرانه قدرتمند، گزینه ای قابل تامل در این رده قیمتی باشد.

برای مقایسه کافیست بدانید که سنگ یانگ تیوولی با موتور ۱.۶ لیتری ۱۲۸ اسب بخاری در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان قیمت دارد، بهای رنو داستر در نسخه های تک و دو دیفرانسیل با موتور ۲.۰ لیتری اتمسفریک ۱۴۳ اسب بخاری به حدود ۱۱۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت چری تیگو ۷ با موتور ۱.۵ لیتری توربو ۱۴۷ اسب بخاری در حدود ۱۳۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد، بهای در نظر گرفته شده برای بی وای دی سانگ با موتور ۲.۰ لیتری توربو ۲۰۵ اسب بخاری در حدود ۱۳۴ میلیون تومان اعلام شده و خودروهای شناخته شده ای نظیر سوزوکی ویتارا، هیوندای توسان، کیا اسپرتیج نیز همگی بین ۱۵۰ الی ۱۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند.

این در حالیست که در میان کراس اوور های کوچک هم سایز ۲۰۰۸، نیسان جوک در نسخه پایه با موتور ۱.۶ لیتری ۱۱۷ اسب بخاری در حدود ۱۴۰ میلیون تومان قیمت دارد و در نسخه اسپرت باید برای دریافت موتور ۱.۶ لیتری توربو ۱۹۰ اسب بخاری در حدود ۱۷۴ میلیون تومان بپردازید.

 هوندا HR-V به عنوان یک خودرو ژاپنی با کیفیت با موتور ۱.۶ لیتری ۱۲۹ اسب بخاری در حدود ۱۸۰ میلیون تومان عرضه خواهد شد و قیمت تویوتا C-HR نیز براساس شایعات در حدود ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که به راستی رقمی گزاف برای یک خودرو ۱۲۰ اسب بخاری با موتور ۱.۲ لیتری توربو است.

بنابراین در چنین شرایطی به نظر می رسد که قیمت گذاری و مشخصات پژو ۲۰۰۸ می تواند نوید دهنده شانس رقابت زیادی برای این خودرو باشد، هرچند بسیاری از خریداران که تنها از روی عکس و تصاویر رسمی در مورد خرید این مدل تصمیم گرفته اند، معتقدند که توقع کراس اووری نسبتا بزرگ را داشته اند و این خودرو کوچکتر و ظریفتر از تصورات اولیه آن ها بوده است.

برای آشنایی بیشتر با خودروهای عرضه شده در این بخش از بازار می توانید مطلب راهنمای خرید و بررسی بازار شاسی بلند های ۱۰۰ الی ۱۳۰ میلیونی غیرچینی را مطالعه نمایید.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato