دوربین وان پلاس 5، امتیاز 87 را در تست DxOMark دریافت کرد

دوربین وان پلاس 5، امتیاز 87 را در تست DxOMark دریافت کرد

وان پلاس از چند هفته پیش از رونمایی موبایل OnePlus 5، مانور تبلیغاتی فراوانی روی دوربین موبایل پرچمدار جدیدش داد و انتظارات مشتریان را به شدت بالا برد. با این همه، برخی از خریداران دستگاه حالا اندکی ناامید شده اند و می گویند که دوربین دستگاه، ارزش این همه تبلیغ و هایپ را نداشته است.

با این همه، دوربین وان پلاس 5 کماکان برای تصویربرداری در فضای باز مناسب است و در نمایش رنگ ها و جزییات عملکرد بسیار خوبی دارد. DxO در بررسی خود گفته که بالانس رنگ سفید معمولاً  هنگام تصاویربرداری در فضای باز، دقیق، با ثبات و پایدار عمل می کند و جزییات به خوبی نمایان می شوند. در همین حال، تصویربرداری با داینامیک بالا، معمولاً سایه ها را کمتر از حد لزوم نمایش می دهد.

با این همه، تصاویربرداری در فضای داخلی، مسئله ای متفاوت است و اگرچه دوربین وان پلاس عملکرد قابل قبولی دارد، اما پایدار نیست. شرایط کم نور می تواند برای وان پلاس 5 بسیار چالش برانگیز ظاهر شود و ماتی تصویر و کمبود جزییات، عکس ها را بی کیفیت جلوه می دهند.

ظاهراً فوکوس یکی از مهم ترین نقاط قوت دوربین وان پلاس 5 به شمار می رود و DxO می گوید به لطف تشخیص فاز و فوکوس خودکار هیبریدی، فوکوس در هر شرایط نوری، به صورت پایدار و سریع عمل می کند. با این همه، عدم پایداری در بالانس رنگ سفید و کاهش جزییات هنگام تصویربرداری در شرایط کم نور سبب شده تا DxO امتیازی بالاتر از 87 را به پرچمدار جدید چینی ها اختصاص ندهد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.