همه چیز درباره آیفون 13
مایکروسافت قابلیت بازیابی رمز عبور را به صفحه ورود ویندوز 10 اضافه می کند

مایکروسافت قابلیت بازیابی رمز عبور را به صفحه ورود ویندوز 10 اضافه می کند

مایکروسافت قصد دارد ویژگی کاربردی دیگری را در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ بگذارد. این غول نرم افزاری در نسخه های آزمایشی آپدیت Fall Creators این سیستم عامل که به دست اینسایدرها رسیده، امکان بازیابی یا ریکاور کردن حساب کاربری مایکروسافت از طریق صفحه ورود (لاگین) را اضافه کرده است.

در جدید ترین پیش نمایش ویندوز ۱۰، گزینه ای به نام «رمزم را فراموش کرده ام» برای کاربرانی که از رمز عبور برای ورود به کامپیوتر استفاده می کنند، دیده می شود. افرادی که از Windows Hello یا پین کُد بهره می گیرند نیز با انتخاب «گزینه های ورود» بخش جدیدی را برای بازنشانی پسورد مشاهده می کنند.

با آغاز فرایند بازنشانی رمز عبور، ویندوز ۱۰ از محیط OOBE به همراه کورتانا برای ریست کردن پسورد استفاده می کند. ابتدا از شما می خواهد از طریق آدرس ایمیل پشتیبان، شماره موبایل، یا سیستم احراز هویت مایکروسافت (Microsoft Authenticator) هویت خودتان را تأیید کنید. سپس در صورت عبور از این مرحله، می توانید اقدام به انتخاب رمز عبور جدید نمایید.

اگرچه این قابلیت در ویندوز ۱۰ تغییر جزئی به شمار می آید، اما بسیاری از کاربران مدتهاست که منتظر آن بودند. پیش از این برای تغییر رمز عبور حساب کاربری مایکروسافت و ورود به ویندوز، مجبور به استفاده از دستگاه دیگری بودید که از نظر امنیتی و سهولت کار، چندان مطلوب نبود. حال با ارائه آپدیت Fall Creators ویندوز ۱۰ که حوالی سپتامبر سال جاری میلادی (اواخر شهریور) از راه می رسد، دیگر نیازی به کمک ثالث ندارید و مستقیماً می توانید رمز عبور را بازیابی نمایید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato