مذاکره ترامپ و پوتین برای ایجاد «واحد امنیت سایبری مشترک»

مذاکره ترامپ و پوتین برای ایجاد «واحد امنیت سایبری مشترک»

در آستانه برگزاری نشست گروه ۲۰، ترامپ اعلام کرده است که در مورد ایجاد یک «واحد امنیت سایبری غیرقابل نفوذ» که «هک سیستم های انتخاباتی و بسیاری فعالیت های مخرب دیگر را غیر ممکن خواهد کرد» با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مذاکره کرده است.

البته ترامپ جزئیات بیشتری را در رابطه با منظور خود از این گفته ها فاش نکرد اما شنیدن این حرف ها از وی بسیاری را سردرگم کرده.

همانطور که احتمالا می دانید چندین سازمان جاسوسی در امریکا اعلام کرده اند که دولت روسیه نوعی کمپین هک انتخاباتی را در این کشور کلید زده و کمیته ملی دمکرات ها، مقامات انتخاباتی و سیستم رای گیری را هدف فعالیت های خود قرار داده تا از این طریق به انتخاب ترامپ کمک کند.

این ادعا به قدری عجیب جلوه کرد که برخی از دمکرات ها بلافاصله به آن انتقاد کردند و برخی سناتورهای آمریکایی حتی به طعنه گفتند که چون شخص پوتین این هک را رقم زده کمک او برای ایجاد یک واحد امنیت سایبری میتواند موثر باشد!

هنوز مشخص نشده که نظر پوتین در این رابطه چه بوده، هرچند که با در نظر داشتن مخالفت کنگره و سازمان های جاسوسی آمریکا، مشخص نیست که آیا این ایده ابدا رنگ واقعیت به خود می گیرد یا خیر؟

در انتها باید اشاره کنیم که از زمان انتشار این خبر، ترامپ اندکی از مواضع خود عقب نشینی کرده و مدعی شده که مذاکرات وی بر سر «واحد امنیت سایبری» لزوما به معنی عملیاتی شدنش نیست.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato