تست مقاومت اکسپریا XZ Premium؛ حتی آتش هم حریف سونی نمی شود[تماشا کنید]

تست مقاومت اکسپریا XZ Premium؛ حتی آتش هم حریف سونی نمی شود[تماشا کنید]

شرکت سونی در MWC 2017 از بهترین و البته گرانقیمت ترین موبایل خود به نام «Xperia XZ Premium» رونمایی کرد که با داشتن نمایشگر ۴K و توانایی فیلمبرداری با نرخ ۹۶۰ فریم در ثانیه، در میان پرچمداران کنونی بازار توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

حال «JerryRigEverything» کاربر معروف یوتوب که به انجام تست های بی طرفانه مشهور است، پرچمدار جدید سونی را به خانه برده تا با انجام تست های مختلف، مقاومت آن را در مقابل خط و خش، خمیدگی و حتی آتش بسنجد.

پنل های XZ Premium با گوریلا گلس ۵ پوشانده شده اند

همان طور که احتمالاً می دانید، پنل های جلو و پشت XZ Premium با گوریلا گلاس ۵ پوشانده شده که نوید بخش مقاومت بالا در استفاده روزمره است. جالب اینجاست که سونی در تلفن هوشمند جدید خود برای لنز دوربین نیز از پوشش شیشه ای (بر خلاف Z5 Premium) استفاده کرده که خیال کاربران را از حفظ کیفیت تصویربرداری در دراز مدت راحت می کند.

بخش های بالا و پایین و دکمه های جانبی موبایل مورد بحث از فلز ساخته شده که علی رغم انتقال حس کیفیت بالا، مانند هر جسم فلزی دیگری با گذشت زمان در مقابل خط و خش های ریز آسیب پذیر خواهند بود. نوارهای جانبی در دو طرف دستگاه هم از نوعی پلیمر با کیفیت ساخته شده اند که این قسمت ها نیز طبیعتاً در مقابل اشیاء نوک تیز مقاومت بالایی نخواهند داشت.

اما مهمترین ویژگی مقاومتی اکسپریا XZ Premium، تحمل فشار فوق العاده آن است که پس از خم شدن از هر دو جهت، بدون تغییر کلی در فرم به حالت اول باز گشته و نمایشگر موبایل نیز بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می دهد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato