جزییات بیشتر از نسل آینده AMG A45؛ هاچ بک آتشین مرسدس بنز

جزییات بیشتر از نسل آینده AMG A45؛ هاچ بک آتشین مرسدس بنز

جزییات بیشتر از نسل آینده AMG A45؛ هاچ بک آتشین مرسدس بنز

مرسدس AMG یک کمپانی تابع مرسدس می باشد که به ارتقای خودروهای تولیدی مرسدس می پردازند. زمانی که هاچبک معروف این کمپانی آلمانی یعنی مرسدسAMG A45 رونمایی شد، بسیاری آن را قوی ترین هاچبک دنیا لقب دادند. سیر صعودی پیشرفت این هاچبک در نسل های بعدی آن نیز تداوم پیدا کرد.

این کمپانی پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد نسل های بعدی مرسدسAMG A45 را با قدرتی بیشتر از ۴۰۰ اسب بخار تولید کند اما به نظر می رسد که هدف جدید آ ام جی برای نسل بعدی علاوه قدرت موتور بالاتر از ۴۰۰ اسب بخار، استفاده از یک موتور هیبریدی است.

مجله بریتانیایی Autocar درباره نسل جدید این خودروی توضیح داده است که موتور توربوشارژ بنزینی و ۲ لیتری آن به شدت ارتقاء پیدا کرده است و سیستم محرک خودرو در زیر کاپوت علاوه بر برخورداری از مدل ارتقا یافته همین موتور توربوشارژ، از یک سیستم پیشرفته التکریکی ۴۸ ولت نیز بهره مند خواهد شد و  برای حرکت کردن خودرو از ترکیب این دو منبع مجزای قدرت استفاده خواهد کرد.

این مدل هیبریدی AMG A45 احتمالا ابتدا به صورت محلی فقط در آلمان در دسترس خواهد بود چرا که AMG قصد دارد با کاهش مصرف سوخت این خودرو آن را در رنج بالای خودروهای هاچبک بنز قرار دهد.

لازم به یادآوری است که مدل فعلی این خودرو با قدرت ۳۸۱ اسب بخار و گشتاور نیرو ۴۷۵ نیوتن متر و سیستم چهارچرخ محرک در دسترس است. انتظار می رود در نسل بعدی شاهد افزایش قدرت با تغییراتی به اندازه حداقل ۳۰ اسب بخار و ۲۷ نیوتن متر گشتاور باشیم.

احتمالا مدل پایه این خودرو از یک موتور با آستانه قدرت ۴۰۰ اسب بخار و حداقل گشتاور نیرو ۵۰۰ نیوتن متر بهره خواهد بود.

در گزارش این مجله بریتانیایی ذکر شده که در مدل استاندارد A45 ، شتاب ۰ تا ۱۰۰، ۴ ثانیه است که دو دهم ثانیه از مدل فعلی سریع تر خواهد بود.

هرچند که در این گزارش اشاره ای به سرعت خودرو نشده است ولی احتمالا حداکثر سرعت خودرو ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است و یک آپشن برای افزایش این میزان تا ۲۷۰ کیلومتر در ساعت برای علاقه مندان به خط سبقت اتوبان در دسترس خواهد بود.

علاوه بر جزئیات موتور، اطلاعات دیگری نیز در مورد A45 بعدی در دسترس مخاطب قرار گرفته است. از جمله این اطلاعات می توان به گیربکس ۹ سرعته و سیستم اتوماتیک انتقال قدرت دو کلاجه اشاره کرد که این گیربکس جدید برخلاف نمونه های قبلی در هنگام تعویض دنده ضربه ای وارد نمی کند و عملکردی نرم و روان ارائه می دهد.

با توجه به اینکه این خودرو، یک مدل تولیدی از شرکت های زیر مجموعه مرسدس بنز AMG است و سیستم چهار چرخ متحرک بهره می برد، قطعا ما شاهد حک کردن کلمه ۴Matic در پشت خودرو خواهیم بود. در حقیقت ۴Matic نشات گرفته از عبارت ۴-wheel drive and automatic است.

این هاچ بک ۵ در در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد و در همان سال نسخه سدان آن نیز راهی بازار خواهد شد.

گفته می شود که مرسدس قصد تولید یک خودرو به نام A40 را دارد که ویژگی های آن ترکیبی از ویژگی های A250 و A45 خواهد بود و سیستم محرک آن از یک موتور ترکیبی هیبریدی برقی خواهد بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل