پیش بینی دویچه بانک: فروش آیفون 8 کمتر از آیفون 6 خواهد بود

علی رغم نظر بسیاری از متخصصان بازار که به فروش فوق العاده بالای آیفون 8 اشاره دارند، تحلیلگران بانک آلمانی «دویچه» چنین اظهاراتی را بیش از حد خوشبینانه قلمداد کرده و معتقدند فروش نسخه جدید به زحمت با آمار سال 2015 قابل مقایسه خواهد بود.

بر اساس تحلیل دویچه بانک، در فروش 231 میلیون واحدی سال 2015 که به لطف معرفی آیفون 6 میسر شد، دو عامل نمایشگر بزرگتر و ورود به بازار چین موجب جهش ناگهانی فروش جهانی محصولات اپل شد که این دو عامل، تاثیرگذاری قبلی را در فروش آیفون 8 نخواهند داشت.

البته متخصصین مورد بحث به احتمال فروش بالای آیفون 8 (حتی نزدیک به آمار آیفون 6) اذعان دارند اما، تحلیل های موجود مبنی بر فروش 244 میلیون نسخه ای را بی اساس شمرده و معتقدند هیچ دلیل مستندی برای ارائه چنین رقم هایی وجود ندارد.

آگهی استخدام
طولانی تر شدن زمان خرید موبایل جدید توسط کاربران و پیچیدگی بازار چین، مهم ترین چالش های فروش آیفون 8 خواهند بود

تحلیلگران دویچه بانک بازار کنونی را نسبت به سال 2015 متفاوت دانسته و توزیع سهم بازار را یکپارچه تر از پیش می دانند. طبق نظر آنها، دوره نگهداری از تلفن های همراه نزد کاربران نیز افزایش داشته و حالا اکثر مشتریان اسمارت فون های خود را حداقل پس از 2 تا 3 سال تعویض می کنند. همچنین رقابت شرکت ها در بازار چین نیز سخت تر شده و اپل هم به عنوان یک کمپانی آمریکایی، مشکلات خاص خود را برای حضور در بازار کشور مذکور دارد.

از سوی دیگر اما کمپانی ساکن کوپرتینو نیز برای چنین شرایطی آماده شده و با توجه به اخبار و شایعات موجود، تلفن هوشمند خاص و متفاوتی را برای معرفی در دهمین سالگرد تولید آیفون طراحی کرده است.

علاوه بر ویژگی های فنی آیفون 8 که در جذب مشتریان جدید مؤثر است، باید توجه داشت که خیل عظیمی از کاربران وفادار شرکت نیز به دلیل شباهت های آیفون 7 با نسخه قبلی، از خرید آن خودداری کرده و منتظر عرضه آیفون 8 هستند.

آگهی استخدام

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟