مایکروسافت دسترسی روستاییان آمریکایی به اینترنت پرسرعت را سهولت می بخشد

مایکروسافت دسترسی روستاییان آمریکایی به اینترنت پرسرعت را سهولت می بخشد

بزرگان دنیای فناوری برای فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت، طرح ها و برنامه های جاه طلبانه ای در سر دارند که از هوا کردن بالون گرفته تا استفاده از پهپاد و ارسال ماهواره به فضا را در بر می گیرد.

تا امروز مایکروسافت برنامه مدون و مشخصی برای همراهی با این شرکت ها در سر نداشت اما حالا خبر رسیده که قصد دارد برای حل کردن این نابرابری دیجیتالی وارد عمل شود.

غول نرم افزاری قصد دارد روز سه شنبه هفته آینده اعلام کند که با بهره گیری از فرکانس های مربوط به پخش تلویزیونی که استفاده ای از آنها نمی شود و تحت عنوان فضاهای سفید از آنها یاد می گردد، دسترسی شمار بیشتری از روستاییان آمریکا به فضای آنلاین را فراهم نماید.

مایکروسافت در نظر دارد این خبر را در هتل Willard واشنگتن به سمع و نظر مخاطبانش برساند؛ درست جایی که صد سال پیش الکساندر گراهام بل تماس تلفنی تاریخ ساز خود را برقرار کرد.

در جریان مراسم نیز شرکت مورد بحث اعلام خواهد کرد که با استفاده از فضاهای سفید ارتباط پهن باند خود را در ۱۲ ایالت آمریکا شامل آریزونا، کانزاس، نیویورک و ویرجینیا در اختیار دو میلیون ساکن مناطق روستایی قرار می دهد که البته این اتفاق طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در یک بازه زمانی ۵ ساله اتفاق افتاد و مخاطبان هدف آن خانواده هایی هستند که یا ابدا به اینترنت دسترسی ندارند یا اینترنت سرعت بالا در اختیارشان نیست.

البته این کمپانی خاطرنشان کرده که هدفش از این پروژه تبدیل شدن به یک ارائه کننده خدمات مخابراتی نیست و قصد دارد در این مسیر با برخی عرضه کنندگان محلی سرویس های اینترنتی وارد همکاری شده و سرمایه گذاری هایی را روی برخی هزینه ها انجام دهد و در نهایت درآمدهایش را با این شرکت ها تقسیم کند.

این کمپانی همچنین استفاده از پتنت هایش در زمینه تکنولوژی فضاهای سفید را باز گذاشته و با برخی تولید کنندگان چیپ وارد همکاری شد تا دستگاه هایی تولید کنند که عملکردشان با این فناوری ارزان تر تمام می شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato