اولین آزمایش فناوری هایپرلوپ در مقیاس کامل با موفقیت انجام شد

اولین آزمایش فناوری هایپرلوپ در مقیاس کامل با موفقیت انجام شد

کمپانی «هایپرلوپ وان» اولین آزمایش فناوری هایپرلوپ را با مقیاسی واقعی در روز گذشته به ثمر رساند و این آزمایش با موفقیت همراه بود. وسیله متحرک هایپرلوپ که روی ریلی و با قابلیت شناور شدن مغناطیسی حرکت می کند توانست به سرعت ۳۱ متر بر ثانیه برسد.

پاد جدید هایپرلوپ حدودا ۸.۵ متر طول دارد و از بدنه ای آلومینیومی و فیبر کربنی ساخته شده است. با استفاده از فناوری شناور شدن مغناطیسی و نیرو محرکه الکترومغناطیسی، این سیستم حمل و نقل جدید قادر خواهد بود تا انسان و بارها را با سرعتی نزدیک به فراصوت (۱۲۳۶ کیلومتر در ساعت) جا به جا کند.

هایپرلوپ امروز این ویدیو را نیز منتشر کرده که تست در سرعت پایین این فناوری را به نمایش می گذارد. موسس هایپرلوپ وان، شروین پیشه ور و مهندس ارشد شرکت، جاش گیگل نیز امروز صبح در برنامه «امروز صبح» شبکه CBS حاضر شدند تا از موفقیت خود بگویند. بالاتر می توانید فیلم این تست و سپس صحبت های پیشه ور و گیگل را در اتاق اجرایی تست مشاهده کنید.

پیشه ور این اتفاق را به لحظه پرواز برادران رایت تشبیه کرد و گفت: «دنیا نمی داند که اینجا در صحرای نوادا چه اتفاقی رخ داد. ولی ما تاریخ را ساختیم». البته لری پیج، موسس گوگل هم استارتاپ مربوط به ماشین های پرنده اش را به همان لحظه تشبیه کرده.

سرعت ۷۰ مایل بر ساعت کافی نیست و هدف نهایی رسیدن به ۷۵۰ مایل بر ساعت است. دور بعدی آزمایش تیم هایپرلوپ وان، با سرعت ۲۵۰ مایل بر ساعت خواهد بود. ایلان ماسک این طرح را ابتدا در سال ۲۰۱۳ ارائه کرد و حالا در ۲۰۱۷ شاهد ارائه اولین نشانه ها از به حقیقت پیوستن این طرح رویایی هستیم.

پیشه ور می گوید: «هایپرلوپ وان با آزمایش موفقیت آمیز سیستم هایپرلوپ وان در مقیاس کامل کاری کرد که هیچ کس تا به حال موفق به انجام دادن آن نشده بود. با داشتن یک فضای خلاء کامل، ما اساس آسمان خودمان را درون یک لوله اختراع کردیم، مثل اینکه در ارتفاع ۶۰ هزار متری پرواز کنید.»

مدیران شرکت طی ماه های اخیر در حال سفر به نقاط مختلف جهان بوده اند تا ایده شان را به مقامات دولتی و سرمایه گذاران بفروشند. با وجود اینکه شرکت در لس آنجلس واقع شده و اولین تست هم در صحرای نوادا رخ داده اما عمده تمرکز هایپرلوپ وان در خارج از ایالات متحده است. امارات متحده عربی، فنلاند، سوئد، سوییس، روسیه و حتی انگلستان از جمله کشورهای علاقه مند به داشتن این فناوری هستند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato