دختران دانش آموز تیم رباتیک افغانستان بالاخره مجوز ورود به خاک آمریکا را یافتند

دختران دانش آموز تیم رباتیک افغانستان بالاخره مجوز ورود به خاک آمریکا را یافتند

چندی پیش مطلع شدیم که چند دانش آموز دختر افغان از حضور در مسابقات رباتیک بازخواهند ماند، چون حق ورود به خاک آمریکا را پیدا نکرده اند. ۶ دختر نوجوانی که هیچکس تصور نمی کند خطری برای امنیت آمریکا ایجاد کنند.

وقتی برای بار دوم درخواست ارسال شد، فقط ربات ها مورد تایید قرار گرفتند و دخترهای نوجوان افغان باز هم مورد پذیرش واقع نشدند. این رفتار تعجب برانگیز سبب انعکاس جهانی شد و رسانه ها به این موضوع واکنش نشان دادند.

گرچه بسیاری از منتقدان ترامپ، این اتفاق را ناشی از سیاست های او می دانند اما سارا هاکابی سندرز، سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با آسوشیتد پرس گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ شخصا مداخله کردند تا این دخترها بتوانند وارد آمریکا شوند.

تیم دیگری نیز از گامبیا قصد ورود به مسابقات آمریکا را داشتند که با شرایط مشابهی رو به رو شدند اما هفته گذشته این محدودیت برای تیم گامبیا هم برداشته شد. First Global، برگزار کننده این مسابقات نیز از برداشته شدن دیواری که برابر تیم ها کشیده شده بود استقبال کرد.

این مسابقات در واشنگتن برگزار خواهد شد و دانشجویان و دانش آموزان از ۱۶۰ کشور دنیا، از جمله سوریه، ایران و سودان نیز در آن شرکت خواهند کرد؛ کشورهایی که برخلاف افغانستان، در لیست ترامپ مبنی بر منع ورود به آمریکا هستند.

هنوز مشخص نیست که چرا ویزای دانش آموزان افغانستان و گامبیا مورد تایید واقع نشده اما دولت ترامپ گفته که هر درخواست ورود، به صورت موردی و بر اساس قانون آمریکا بررسی می شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato