آیا سان مارینو نخستین کشور جهان با پوشش سراسری شبکه 5G موبایل خواهد بود؟

آیا سان مارینو نخستین کشور جهان با پوشش سراسری شبکه 5G موبایل خواهد بود؟

کشور کوچک «سان مارینو» قراردادی را با شرکت Telecom Italia منعقد کرده تا به نخستین کشور اروپایی مجهز به نسل پنجم شبکه های موبایل (۵G) تبدیل شود و از مزایای این فناوری پر سرعت بهره مند گردد.

شبکه ۵G می تواند سرعت بسیار بالاتر و زمان پاسخدهی بسیار کمتری را نسبت به شبکه های ۴G کنونی به ارمغان بیاورد و اکثر کمپانی های فعال در حوزه مخابرات، میلیاردها دلار در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند، هرچند هنوز استاندارد نهایی و فراگیر این شبکه تدوین نشده است.

شرکت Telecom Italia و دولت سان مارینو روز دوشنبه امضای قرارداد فیمابین را اعلام کردند که بر اساس آن تا پایان سال ۲۰۱۸، شبکه آزمایشی ۵G در سرتاسر این کشور به طور کامل راه اندازی شده و سرعت ارتباط موبایلی را به ۱۰ برابر افزایش خواهد داد.

در این پروژه، چندین بخش از شبکه به فناوری ۴.۵G مجهز شده و سپس حدود ۱۰ آنتن جدید موسوم به «سلول کوچک» (Small Cell) در محل های مناسب نصب خواهد شد. این آنتن ها به شبکه کابلی فیبر نوری متصل شده و ارتباط شبکه پر سرعت را فراهم می سازند. «اندریا زافرانی» وزیر صنعت سان مارینو می گوید صنایع و مردم این کشور در آینده ای نزدیک از خدمات و کاربردهای فناوری ۵G بهره مند می گردند.

کمیسیون اروپا برآورد کرده است که توسعه فناوری ۵G به ۵۶.۶ میلیارد یورو منابع مالی نیاز دارد و پس از برقراری ارتباط پر سرعت در کشورهای قاره سبز، تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲.۳ میلیون شغل ایجاد خواهد شد. تمامی حوزه های صنعت و فناوری از جمله خودرو، بهداشت، حمل و نقل، انرژی و غیره از این فناوری منفعت کسب می کنند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato