معرفی اپلیکیشن کتاب آبی؛ یادگیری هوشمند لغات تافل

معرفی اپلیکیشن کتاب آبی؛ یادگیری هوشمند لغات تافل

معرفی اپلیکیشن کتاب آبی؛ یادگیری هوشمند لغات تافل

یکی از ساده ترین راه ها برای نشان دادن توانایی زبان انگلیسی، گرفتن مدرک تافل است. آزمونی که در بیش از ۱۳۰ کشور اعتبار داشته و داشتنش می تواند پل پیشرفت شما در انجام کارهایتان باشد. اما کسب نمره بالا در این امتحان به آن آسانی که فکر می کنید نیست. مهمترین علتش را هم باید به نام لغات فراوانش بزنیم.

اگر می خواهید زبان خود را بهتر کنید باید دایره لغاتتان را افزایش دهید که به علت تعدد زیاد کلمات، مطمئنا با چالش های گوناگونی رو به رو خواهید شد. اما حالا استودیوی «کتاب آبی» با تجربه فراوان خود دست به ساخت اپلیکیشنی زده که یادگیری لغات مورد نیاز برای آزمون تافل را آسان می کند.

با این برنامه به بیش از ۲۵۰۰ کلمه سطح بندی شده دسترسی دارید که با امکانات گوناگونش می تواند بهترین یارتان برای آموزش زبان انگلیسی باشد. بنابراین اگر خواهان افزایش اطلاعات خود یا شرکت در آزمون تافل هستید، پیشنهاد می کنیم معرفی اپ «کتاب آبی» را از دست ندهید.

بزرگترین نقطه ضعف برنامه نبود آزمون های مختلف است که امیدواریم در آپدیت های بعدی سازنده به این ویژگی هم توجه داشته باشد.

بعد از دانلود اپلیکیشن و نصب آن، برنامه به شما پیشنهاد تماشای یک ویدیو آموزشی کوتاه را می دهد تا بیشتر با ویژگی های کتاب آبی آشنا شوید. در منوی اصلی شش کتاب بر اساس سختی و میزان استفاده طبقه بندی شده اند که با کلیک روی هر کدام از آن ها، شاهد چند فصل مختلف هستید.

هر فصل هم دارای ۵۰ لغت متفاوت است که به صورت فلش کارت مشخص گشته اند. بدین معنی که در یک طرف کارت کلمه انگلیسی نمایش داده شده و در آن طرف شاهد معنای خارجی و فارسی به همراه مثال خواهید بود. همچنین می توانید با کلیک روی آیکون بلندگو تلفظ تمام کلمات یا جملات انگیسی موجود را بشنوید.

بزرگترین نکته مثبت کتاب آبی را باید چگونگی پرسش سوالات بنامیم. در سمتی که تنها کلمه انگلیسی وجود دارد چهار نمودار به نام های Not Seen [کلماتی که مانده تا ببینید]، Learning [کلماتی که اشتباه جواب داده اید]، Review [لغاتی که بعد از یک بار اشتباه درست جواب می دهید] و Mastered [کلماتی که به درستی جواب دادید] می توانید ببینید.

اگر احساس کردید لغتی خیلی سخت است، کافیست آن را ستاره دار نموده و در بخش لیست کلمات مرور کنید. البته بعد از اتمام هر فصل، برنامه به شما قابلیت مرور «تمام» لغات را می دهد.

اگر یکی از لغات را بلد نبودید، کافیست روی آیکون «بلد نبودم» بزنید. با این کار این کلمه به بخش Learning خواهد رفت. بخش جالب برنامه اینجاست که وسط جواب دادن به بقیه کلمات، لغات قسمت Learning هم به صورت تصادفی نشان می شوند تا آن ها را یاد بگیرید.

و هنگامی یک فصل تمام خواهد شد که برای همه کلمات، آیکون «بلد بودم» را لمس کنید و به عبارت دیگر، لغات به درجه Mastered برسند. وجود این ویژگی ها پیش یکدیگر باعث شده اند تا کتاب آبی بتواند خودش را به عنوان یکی از کلیدی ترین برنامه های مرتبط با آزمون تافل معرفی کند.

البته این نکته را به یاد داشته باشید که تنها بخشی از برنامه رایگان بوده و برای دسترسی به بقیه فصل ها باید نزدیک به ۱۵ هزار تومان هزینه کنید. مطمئنا مبلغ بالایی است و با توجه به سلیقه مخاطبین ایرانی، امیدواریم توسعه دهنده آن را کاهش دهد اما با وجود این مسئله هم کتاب آبی ارزش خرید را دارد.

کتاب آبی
  • کتاب آبی
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: کتاب آبی
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۵.۹ مگابایت
دانلود
کافه‌بازار

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل