گزارش ماه ژوئن NPD منتشر شد؛ بازگشت پلی استیشن ۴ به صدر پر فروش ها

گزارش ماه ژوئن NPD منتشر شد؛ بازگشت پلی استیشن ۴ به صدر پر فروش ها

چندی پیش، سونی از مدل تازه و زیبای پلی استیشن ۴ اسلیم با رنگی طلایی و قیمتی استثنایی پرده برداشت. قیمت ۲۵۰ دلاری و رنگ جذاب این مدل جدید، همگی دست به دست هم دادند تا پلی استیشن ۴ بتواند رکورد فروش در ماه های ژوئن سال های پیش را بشکند.

به گزارش شرکت آماری NPD، بالاخره سونی توانسته جایگاهش را از نینتندو با معرفی این کنسول خوش رنگ و زیبا باز پس بگیرد و به پر فروش ترین پلتفرم ماه تبدیل شود. البته ناگفته نماند که تنها زیبایی این کنسول نبوده که خریداران را به سمت پلی استیشن ۴ کشانده است.

سونی پلی استیشن طلایی خود را با تخفیفی انحصاری برای ماه ژوئن عرضه کرد که همین عامل می تواند یکی از دلایل فروش خوب این کنسول باشد. البته قیمت ۲۵۰ دلاری پلی استیشن ۴ طلایی، تنها به ماه ژوئن اختصاص داشته و حالا ارزش کنسول به همان ۳۰۰ دلار سابق بازگشته است.

پلی استیشن ۴ رکورد فروش در ماه های ژوئن سال های پیش را شکست

در کنار این موضوع NPD از دلیل ناکامی نینتندو در ماه گذشته و رشد فروش کنسول نسبت به سال ۲۰۱۶ نیز سخن به میان آورده است. به گفته مت پیسکاتلا، تحلیلگر NPD، پرداخت هزینه برای خرید کنسول توسط کاربران نسبت به سال ۲۰۱۶ با ۱۹ درصد افزایش رو به رو بوده و به ۱.۴ میلیارد دلار رسیده است.

از طرفی NPD دلیل این رشد را هم نینتندو سوییچ می داند و از این کنسول هیبریدی به عنوان کاتالیزوری برای فروش بیشتر کنسول ها در سال جاری یاد کرده است. اما تحلیلگران بازار آمریکا، دلیل فروش کمتر ماه ژوئن این کنسول هیبریدی را کمیاب بودن آن در بازار اعلام کرده اند.

به گفته NPD، هنوز نینتندو سوییچ با توجه به تقاضای بالایی که برای آن وجود دارد، در بازار خیلی کم پیدا می شود و کاربران برای خرید این کنسول همچنان با مشکل رو به رو هستند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato