ترامپ: اپل سه کارخانه بزرگ در آمریکا خواهد ساخت

ترامپ: اپل سه کارخانه بزرگ در آمریکا خواهد ساخت

دونالد ترامپ که در زمان برگزاری کمپین انتخاباتی اش بارها از وابستگی اپل به کارخانه ها و نیروی کار خارجی انتقاد کرده بود، امروز در مصاحبه ای عنوان کرد که اپل سه کارخانه را در ایالات متحده خواهد ساخت. البته این خبر هنوز از سوی اهالی کوپرتینو تأیید نشده است.

به گفته ترامپ، «تیم کوک» مدیر عامل اپل به او «سه کارخانه بزرگ» را وعده داده است؛ «خیلی خیلی بزرگ.» رئیس جمهور آمریکا افزود:

به او گفتم: «تیم، تا وقتی که کارخانه هایت را در این کشور نسازی، انگار دولتم در حوزه اقتصادی موفقیتی به دست نیاورده». او هم پاسخ داد که چنین برنامه ای را دارد.

اپل درخواست «وال استریت ژورنال» برای پاسخ به این ادعا را رد کرد، اما می دانیم که این کمپانی بزرگ تصمیم دارد ۲ میلیارد دلار بودجه را به توسعه واحدهای تولیدی در ایالات متحده اختصاص دهد. همچنین شریک تجاری آنها در چین یعنی فاکسکان هم اعلام کرده که به خاطر مشوق های مالیاتی چشمگیر دولت ترامپ، تا ۷ میلیارد دلار در بخش تولید آمریکا سرمایه گذاری خواهد کرد.

گفتنیست اپل همواره برای تولید محصولاتش با شرکت ها و تولید کنندگان دیگر از جمله فاکسکان و پگاترون قرارداد می بسته. این غول تکنولوژی در حال حاضر تنها مالک یک کارخانه نه چندان بزرگ در کشور ایرلند است. با در نظر گرفتن زنجیره تأمین پیچیده و عظیم این کمپانی در سطح جهان که حاشیه سود فوق العاده ای را برای آنها در پی دارد، احداث سه واحد تولیدی در آمریکا اقدامی بسیار عجیب به نظر می رسد.

با این حال، باید منتظر ماند و دید که اهالی کوپرتینو چه پاسخی برای ادعای رئیس جمهور جنجالی ایالات متحده ارائه می دهند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato