کاربران نسخه ویندوزفون واتس اپ به زودی امکان تعامل با کسب و کارها را خواهند داشت

کاربران نسخه ویندوزفون واتس اپ به زودی امکان تعامل با کسب و کارها را خواهند داشت

چند روز پیش بود که فیسبوک از میزبانی بیش از یک میلیارد کاربر فعال روزانه در پیام رسان واتس اپ خبر داد. طبیعتا از بین این یک میلیارد نفر افرادی را هم پیدا می کنید که از نسخه ویندوزفون این پیام رسان استفاده می کنند. به همین خاطر تیم واتس اپ بتای این اپلیکیشن برای ویندوزفون را به نسخه ۲.۱۷.۲۳۴ ارتقاء داده که اگر چه در آن شاهد تغییرات بزرگی نیستید، اما می توانید در مورد بعضی از قابلیت های بزرگ آینده اپ سرنخ هایی بدست بیاورید.

با انتشار نسخه بتای ۲.۱۷.۲۳۴ کاربران ویندوزفون دیگر نمی توانند از چک مارک در نام کاربری خود استفاده کنند. در ظاهر مسئله چندان مهمی نیست، اما مطابق گزارشی که امروز منتشر شده واتس اپ این روزها به دنبال راهی است تا بتواند میان اپلیکیشن و کسب و کارها تعامل برقرار کند. این خصوصیت قرار است که به غیر از نسخه ویندوزفون، در نسخه های iOS و اندروید اپلیکیشن هم ارائه شود.

اما سوال اینجاست که میان چک مارک و این خصوصیت چه ارتباطی می تواند وجود داشته باشد؟ در پاسخ باید بگوییم که واتس اپ می خواهد علامت چک مارک در نام کاربری را به وسیله ای برای تصدیق اعتبار کسب و کارها بدل کند. با این حساب طبیعی است که افراد عادی قادر به استفاده از این علامت در نام کاربری خود نباشند.

طبق گزارشات کسب و کارها برای تعامل با کاربران واتس اپ می بایست از اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده کنند. Small و Medium Business نام دو اپلیکیشنی هستند که واتس اپ آن ها را برای ایجاد ارتباط میان کسب و کارها و مشتریان توسعه داده. به لطف این دو اپ بانک ها می توانند به مشتریان خود بابت تراکنش های مالی مشکوک هشدار بدهند، یا مثلا ایر لاین ها تأخیر در پروازها را به اطلاع خریداران بلیت برسانند.

با این وجود واتس اپ هنوز جزئیات دقیقی در مورد اپ های Small و Medium Business منتشر نکرده و هنوز مشخص نیست که چه موقع شاهد انتشار این دو اپلیکیشن برای کسب و کارها باشیم.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato