شرکت AMD بالاخره کارت های گرافیک حرفه ای Radeon RX Vega را معرفی کرد

شرکت AMD که طی سال های اخیر بیشتر به بازار کارت های گرافیک ارزان قیمت توجه داشت، حالا دوباره وارد عرصه بزرگان شده است. امروز بالاخره پس از حجم زیادی از شایعات و اخبار، این کمپانی از GPU های حرفه ای مبتنی بر معماری Vega پرده برداشت.

خانواده محصولات Radeon RX Vega با قابلیت های متعددی خود، توان عملیاتی در هر سیکل کلاک و پهنای باند حافظه به ازای هر پین را در مقایسه با نسل قبلی کارت های رادئون، به دو برابر افزایش داده و با نمونه های قدرتمند انویدیا به رقابت می پردازند.

البته شرکت AMD اطلاعات بنچمارک این کارت های گرافیکی را در شرایط مختلف ارائه نکرده و فقط عملکرد پایه آنها را شرح داده است. به عنوان مثال قوی ترین مدل از این خانواده می تواند بسیاری از بازی های سنگین کنونی را با حداقل نرخ ۵۳ فریم بر ثانیه روی مانیتورهای عریض با رزولوشن ۱۴۴۰p اجرا نماید، در حالی که این رقم در GTX 1080 انویدیا به طول میانگین ۴۵ فریم بر ثانیه است.

ارزان ترین کارت گرافیک حرفه ای AMD، مدل Radeon RX Vega 56 است که ۳۹۹ دلار قیمت دارد (عدد انتهای نام، تعداد واحدهای پردازشی را نشان می دهد). پس از آن مدل Vega 64 Air Cooled با ۶۴ واحد پردازشی و فَن خنک کنده با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه می شود. هرکدام از این دو مدل به همراه بسته هدیه مخصوص AMD با ۱۰۰ دلار افزایش قیمت به فروش می رسند، ضمن اینکه نسخه ویژه RX Vega 64 با سیستم خنک سازی مایع و بسته ویژه هم ۶۹۹ دلار قیمت دارد.

خانواده کارت های گرافیک جدید AMD از دو هفته دیگر یعنی ۱۴ آگوست برابر با ۲۳ مرداد ماه وارد بازار خواهند شد. در جدول زیر می توانید مشخصات کامل این سه محصول جدید و مقایسه آنها با پرچمدار قبلی این شرکت یعنی Radeon R9 Fury X را مشاهده کنید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟