ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تلویزیون OLED TV ال جی
تکنولوژی

تاسیسات جدید تولید پنل های OLED ال جی آینده بازار تلویزیون ها را تغییر می دهد

پیش تر گفته بودیم که کمپانی ال جی با یک سرمایه گذاری عظیم قصد دارد سهمی بزرگ از بازار رو به گسترش تولید پنل های OLED را به دست بیاورد. طبق اعلام رسمی این شرکت، قرار ...

پیش تر گفته بودیم که کمپانی ال جی با یک سرمایه گذاری عظیم قصد دارد سهمی بزرگ از بازار رو به گسترش تولید پنل های OLED را به دست بیاورد.

طبق اعلام رسمی این شرکت، قرار است با هزینه ای در حدود ۸.۹ میلیارد دلار سه کارخانه وسیع برای تولید پنل های OLED در ابعاد مختلف احداث شود. در صورتی که این سه کارخانه به مرحله تولید برسند ظرفیت عرضه پنل های نمایشگر تلویزیونی یا مناسب برای ابزارهای موبایل با فناوری OLED به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت.

با این سرمایه گذاری ظرفیت تولید ال جی ۱۲۰ هزار واحد در ماه افزایش می یابد

طبق برآوردها شرکت ال جی برای آن که بتواند ظرفیت تولید نمایشگرهای OLED خود را به میزان ۱۲۰ هزار واحد در ماه افزایش دهد می بایست تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار هزینه نماید. ۳۰ هزار واحد از این رقم سهم نمایشگرهای بزرگ خواهد بود.

به طور حتم این افزایش حجم تولید، اثری چشمگیر بر قیمت تمام شده پنل های فوق خواهد داشت. این مسئله به خصوص در حوزه تلویزیون های هوشمند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که در حال حاضر بیشتر مردم عادی از پس خرید یک تلویزیون OLED بر نمی آیند.

به لطف این تغییرات پیش بینی می شود که تا پایان سال میلادی تیراژ تولید تلویزیون های هوشمند با فناوری OLED به مرز ۱.۷ میلیون دستگاه نزدیک شود. احتمالاً رقم مذکور تا انتهای سال ۲۰۲۰ به ۴ میلیون دستگاه ارتقا یابد.

البته این پیش بینی ها تنها با در نظر گرفتن سرمایه گذاری های شرکت ال جی صورت گرفته است، در حالی که کمپانی کره ای در این بازار تنها نیست و اتفاقاً‌ رقبای سرسختی را نیز پیش روی خود می بیند. شرکت هایی که آنها نیز بیکار ننشسته اند و با انجام سرمایه گذاری های نه چندان کوچک می خواهند سهمی در این بازار پرامید داشته باشند.

همین حالا نیز شرکتی مانند سامسونگ در حال احداث بزرگترین کارخانه تولید پنل های OLED در دنیا است. طرحی که در زمان تکمیل (سال ۲۰۲۰) تنور رقابت را بیش از پیش گرم می کند. البته در این میان این مشتریان هستند که با در اختیار داشتن محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت پایین تر منتفع می شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی