سامانه کارپوشه ایرانیان افتتاح شد

سامانه کارپوشه ایرانیان افتتاح شد

محمود واعظی در آیین رونمایی از مرکز شماره ۲ داده دولت، از افتتاح سرویس «کارپوشه ایرانیان» خبر داد و گفت که این سرویس «پوشه ای برای همه کارهایی که مردم با دستگاه های دولتی یا دستگاه ها با مردم دارند» خواهد بود.

به گفته وزیر ارتباطات هر فرد می تواند با کد ملی، تمام مدارک خود را در این کارپوشه قرار داده و دستگاه های دولتی نیز در صورت لزوم به ارسال توصیه یا اخطاریه، موارد را بلافاصله در این کارپوشه قرار می دهند.

تمامی مکاتبات شهروندان با دولت در کارپوشه ایرانیان نگهداری می شود

کارپوشه ایرانیان در واقع داشبورد ارتباط دولت با مردم است. به این معنی که تمامی مکاتبات شهروندان با دولت شامل تمامی اقلام تحویل گرفتنی الکترونیکی از جمله اعلان ها و ابلاغیه ها به صورت یکپارچه و اختصاصی در این پوشه نگهداری می شود. واعظی همچنین با تاکید بر صرفه جویی در وقت و هزینه از طریق سرویس جدید گفت:

امروز سامانه ای معرفی می شود که هر کسی یکبار با شماره ملی به آن وارد خواهد شد و از همین امروز امکانات برای مردم فراهم می گردد. از مزایای این کارپوشه آن است که وقتی یک مدرکی از مرجعی ارائه می شود، برای همیشه مورد اعتماد است.

این پوشه شبیه  «ای باکس» در دنیا است که اسناد معتبر در آن قرار می گیرد، اکنون کارپوشه ایرانیان برای همه مردم است و در هر زمانی قابل دسترس است.

گفتنی است این بستر در هزینه های سربار دستگاه ها برای ارسال اعلان و ابلاغیه ها صرفه جویی کرده و همچنین باعث کاهش ترافیک تبادل، کاهش گردش اطلاعات مورد نیاز، کاهش مراجعه حضوری مردم و تسریع در پاسخگویی به ارباب رجوع در دستگاه ها خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato