دادستان کره جنوبی صدور حکم 12 سال زندان را برای رئیس سامسونگ درخواست کرد

دادستان کره جنوبی صدور حکم 12 سال زندان را برای رئیس سامسونگ درخواست کرد

امروز آخرین جلسه محاکمه «لی جائه یونگ» رئیس سامسونگ برگزار شد و دادستان کره جنوبی، از قاضی خواست تا حکم ۱۲ سال زندان به خاطر رشوه دهی و فساد برای آقای «لی» صادر گردد.

دادستان، رئیس سامسونگ را «ذینفع اصلی و نهایی» در رسوایی مالی و سیاسی اخیر این کشور خواند، پرونده ای که رئیس جمهور کره جنوبی یعنی «پارک گون هه» را هم از کار برکنار کرد. او افزود:

متهم ارتباط نزدیکی با دولت داشته و به دنبال اهداف شخصی بوده است.

اگر دادگاه به محکومیت آقای «لی» رأی بدهد، حداقل پنج سال زندان در انتظار او خواهد بود. حکم نهایی اواخر ماه جاری میلادی اعلام می شود.

آقای «لی» در آخرین جلسه دفاعیاتش در روز چهارشنبه هفته گذشته، برای نخستین بار در جایگاه ظاهر شد و تمامی اتهامات را رد کرد. او گفت هیچ نقشی در ادغام دو زیرمجموعه کمپانی نداشته، بلکه تمام مراحل زیر نظر دفتر سیاست های راهبردی سامسونگ انجام شده است.

او همچنین اتهام رشوه دادن به دوست نزدیک رئیس جمهور را هم رد کرد و گفت هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته. گفتنیست رسوایی اخیر موجی از اعتراضات را در مردم کره به راه انداخت و به استیضاح و برکنار شدن رئیس جمهور این کشور منجر شد. دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم «پارک» به صورت جداگانه دنبال می شود.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato