ماندن پشت درهای بسته، نتیجه اعتماد کاربران به قفل های هوشمند

ماندن پشت درهای بسته، نتیجه اعتماد کاربران به قفل های هوشمند

دلایل زیادی را می توان برای نخریدن قفل های هوشمند [یا هر وسیله عادی دیگر که به اجبار صفت «هوشمند» را یدک می کشد] ذکر کرد، اما ماندن پشت درهای بسته یکی از مهم ترین آنهاست.

به تازگی صدها مشتری قفل های هوشمند شرکت Lockstate که یکی از گزینه های اصلی و پیشنهادی کاربران Airbnb به شمار می رود، با مشکل مواجه شده و مالکین و مسافرین را سرگردان ساخته.

طبق اظهارات مدیر عامل این شرکت، آپدیت نرم افزاری مدل ۷۰۰۰i به اشتباه برای مدل ۶۰۰۰i ارسال شده و آنها را از کار انداخته است. جالب اینجاست که به خاطر قطع ارتباط این قفل ها با سرورهای کمپانی سازنده، هیچ راهی برای رفع این ایراد از راه دور وجود ندارد.

این وضعیت برای مشتریان عادی مشکل زیادی ایجاد نمی کند، چون قفل ها هنوز با استفاده از کلید باز می شوند، اما کاربرانی که از طریق وب سایت Airbnb خانه هایشان را به توریست ها اجاره می دادند، فعلاً قادر به کسب درآمد نخواهند بود. شرکت Lockstate زمانی بین یک هفته تا ۱۸ روز کاری را برای تعویض تمام قفل های معیوب در نظر گرفته است.

این وضعیت نشان می دهد که استفاده از ابزارهای هوشمند، اگرچه بسیاری از کارها را ساده تر می کند، اما می تواند نتیجه معکوس را هم به بار بیاورد. این بار بیش از ۲۰۰ مسافر به در بسته خوردند و وضعیت بغرنجی را برای حداقل ۵۰۰ نفر از خریداران قفل های هوشمند به وجود آمده، اما تصور کنید اشتباه نرم افزاری بعدی، تمام قفل های این شرکت را به اشتباه، باز کند؛ شاید بهتر باشد به همین قفل های غیر هوشمند اکتفا کنیم.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato