نظام صنفی رایانه‌ای: تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی اشتباهی تاریخی است

نظام صنفی رایانه‌ای: تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی اشتباهی تاریخی است

ناصر علی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به شکل کامل با تشکیل یک اتحادیه برای کسب‌وکارهای اینترنتی کشور مخالف است و آن را یک اشتباه تاریخی می‌داند که نتیجه‌ای جز شکست و تضاد ندارد.

سعادت خبر از پیگیری این موضوع از طریق دیوان عدالت اداری داد و عنوان کرد که تمام کسب‌وکارهایی که فعالیت آنها مبتنی بر فناوری اطلاعات باشد در حال حاضر باید مجوزهای مورد نیاز خود را از نظام صنفی رایانه‌ای دریافت کنند.

روز گذشته، «جعفر محمدی»، قائم مقام کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نیز عنوان کرده بود که «تعدد بالای متولیان و ایجاد مجوزهای نو برای کسب‌وکارهای اینترنتی، مانعی بزرگ در راه توسعه تجارت الکترونیکی و استارتاپ‌ها در کشور است». محمدی همچنین باور دارد که این رویکرد، باعث ایجاد فساد اداری می‌شود.

«باقر بحری»، نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هم امروز در جمع خبرنگاران با دیدی منتقدانه از تلاش برخی برای تشکیل اتحادیه‌ها و انجمن‌های جدید خبر داد: «اگر با ایجاد اتحادیه و انجمن مشکلات حل می‌شد در سال‌هایی که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تشکیل شده، باید معجزه صورت می‌گرفت. حل مشکلات در گرو همدلی، همگرایی و مطالبه‌گری است.»

در این نشست خبری، ناصر علی سعادت خبر داد که از دولت دوازدهم انتظار دارد تا مسیر پیشرفت استارتاپ‌ها را فراهم کند و این توسعه این مسیر، چیزی بیشتر از ارائه یک وام به آنها باشد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato