مدیرعامل علی بابا، بار دیگر ثروتمندترین آسیایی تبار لقب گرفت

مدیرعامل علی بابا، بار دیگر ثروتمندترین آسیایی تبار لقب گرفت

جک ما، مدیرعامل گروه علی بابا، با دریافت سهم خود از درآمدهای این شرکت و البته سود سهامش بار دیگر به صدر لیست ثروتمندترین آسیا تبارها بازگشت.

طبق اعلام نشریه فوربس، ثروت وی برابر با ۳۷.۴ میلیارد دلار برآورد شده است و پس از او نیز یکی دیگر از میلیاردرهای اینترنتی چین به نام  Ma Huateng قرار دارد که ریاست هیئت مدیره شرکت Tencent را عهده دار است و ارزش ثروتش برابر با ۳۶.۷ میلیارد دلار برآورد شده.

گفتنی است در رتبه بندی جهانی نیز جک ما جایگاه هجدهم را در اختیار دارد و Ma Huateng با یک پله اختلاف در جایگاه بعدی پس از او.

هفته گذشته علی بابا از افزایش ۵۶ درصدی درآمدهایش در سه ماهه اخیر خبر داد که ظاهرا به دلیل رشد فروش آن در کسب و کار تجارت آنلاینش است. در همان هفته نیز سهام این شرکت رشدی ۱۰.۴ درصدی را تجربه کرد.

اما دیگر شرکت ثروتمند این فهرست یعنی Tencent (هلدینگ سرمایه گذار چینی که زیرشاخه های آن در حوزه های مختلفی نظیر سرگرمی، سیستم های پرداخت، اسمارت فون و اینترنت فعالیت دارند) نیز  هفته گذشته از افزایش خارج از انتظار ۷۰ درصدی سود خالص خود برای شش ماهه نخست ۲۰۱۷ خبر داد که از رشد کسب و کار و فروش بازی های آنلاین و البته سیر صعودی پرداخت های برخط و تبلیغات آن ناشی می شد. سهام این کمپانی هم هفته گذشته ۴.۹ درصد رشد داشت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato