مروری بر بهترین تصاویر گرفته شده از خورشید گرفتگی دیروز در آمریکا

روز گذشته بخش هایی از آمریکا خورشید گرفتگی کامل را تجربه کردند؛ در این موارد ماه از بین زمین و خورشید عبور می کند و به طور محدود و مختصر نور آن را مسدود می نماید.

جالب است بدانید که از آخرین خورشید گرفتگی کامل در خاک این کشور حدودا ۹۹ سالی می گذرد. در جریان پدیده نجومی روز گذشته البته تنها برخی شهرهای آمریکا نظیر نشویل، تنسی، کانزاس سیتی و میسوری توانستند خورشید گرفتگی کامل را تجربه نمایند و باقی بخش های این کشور دچار خورشید گرفتگ جزئی شدند.

بنابراین شکل گرفتن، زمان آغاز، اوج و پایان یافتن آن بسته به شهر و ایالت متفاوت بود.

بخش اول: آماده شدن

در آمریکا میلیون ها نفر از مردم از پشت تلسکوپ ها، دوربین ها و عینک های محافظ خود به آسمان دوشنبه خیره شده بودند و منتظر وقوع مهم ترین پدیده نجومی دوران زندگی خود بودند.

دانشمندان اما برای مشاهده این پدیده ابزارهای پیشرفته تر دیگری نظیر تلسکوپ های دقیق را در اختیار داشتند و برخی حتی از داخل ایستگاه فضایی بین المللی، هواپیماها و بالن هایی شاهد آن بودند که در ارتفاعات بالا حرکت می کردند.

خورشید گرفتگی در کانادا به صورت جزئی قابل مشاهده بود با این حال بسیاری از مردم برای مشاهده آسمان از ساعت ها قبل به خیابان آمده بودند.

از مردم خواسته شده بود که عینک های حفاظتی مخصوص را به چشم بزنند تا مبادا آسیبی به چشم هایشان وارد شود. این تصویر مردی را نشان می دهد که با پوشیدن این لباس عجیب و غریب قصد داشت به مردم در رابطه با خطرات تماشای خورشید گرفتگی هشدار بدهد.

حتی یک نگاه خیلی سریع به خورشید در جریان گرفتگی هم می تواند خطرآفرین باشد.

مشاهده طولانی مدت خورشیدگرفتگی اثرات مخربی مانند دژنراسیون ماکولا را به دنبال دارد.

بخش دوم شروع خورشید گرفتگی

اولین تصویر منتشر شده از خورشید گرفتگی که توسط ناسا تهیه شد

با آنکه کارشناسان بارها وبارها در مورد خطرات خیره شدن به آسمان بدون داشتن عینک محافظه هشدار داده بودند ترامپ بدون عینک محافظ اقدام به این کار کرد.

در نهایت نیز احتمالا همسرش او را مجاب کرده که از عینک استفاده کند.

طبق گزارش ناسا ۴.۴ میلیون نفر از طریق تلویزیون ناظر و شاهد این پدیده بودند.

این خورشید گرفتگی بیشترین تعداد مشاهده کننده و عکس گرفته شده در تاریخ آمریکا را داشت.

زمین، ماه و خورشید در هر بازه زمانی یک تا سه سال، یک مرتبه هم راستا می شوند و به صورت مختصر روز را به شب تبدیل می کنند.

 

اما از سال ۱۹۱۸ تا امروز خورشید تا این اندازه در سایه فرو نرفته بود.

خورشید گرفتگی از اورگان آمریکا شروع شد و در ادامه به ۱۳ ایالت دیگر آن رسید.

بخش سوم: گرفتگی کامل

مردمی که خورشیدگرفتگی کامل را مشاهده می کردند از شدت هیجان فریاد می کشیدند و صحنه ای نظیر استادیوم های فوتبال را در شهرهای مختلف آمریکا خلق کردند.

تاریکی کامل تنها حدود دو تا سه دقیقه در هر نقطه از آمریکا به طول کشید.

وقتی خط تاریکی ۴۲۰۰۰ کیلومتر از قاره آمریکا را برای مدت ۹۰ دقیقه در بر گرفت دما افت محسوسی پیدا کرد و صدای پرندگان دیگر شنیده نمی شد.

برخلاف تصور برخی که فکر می کردند هوا ممکن است ابری شود و نتوانند خورشیدگرفتگی را ببینند آسمان کاملا صاف بود.

این اولین خورشیدگرفتگی تاریخ در دوران شبکه های اجتماعی بود.

خورشیدگرفتگی بعدی در آمریکا در سال ۲۰۴۵ رخ خواهد داد.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

صحت سنجی ادعاهای یک کتاب علمی: ساخت چاقو از مدفوع انسان

تیمی از محققان دانشگاه ایالتی کنت در آمریکا با همراهی موزه تاریخ طبیعی کلیولند به خاطر ساخت و آزمایش چاقو از مدفوع یخ زده انسان موفق به دریافت جایزه در حوزه متالوژی شدند.پژوهش آنها که در شماره اکتبر نشریه علوم باستان شناسی سال ۲۰۱۹ منتشر شد به ارائه جزئیات در مورد انجماد و قالب بندی... ادامه مطلب

زهره یک سیاره روسی است؛ ادعای عجیب رئیس سازمان فضایی روسیه

اگر سیاره زهره میزبان فرازمینی ها باشد شاید بد نباشد این موجودات زبان روسی یاد بگیرند. رئیس سازمان فضایی روسیه در اظهار نظری عجیب زهره را یک سیاره روسی خواند.این ادعای ارضی جسورانه بعد از انتشار نتایج یک تحقیق منتشر می شود که براساس آن نشانه هایی از حیات روی سیاره زهره پیدا شده (دومین... ادامه مطلب

تکنولوژی رادار آلمان چطور مسیر جنگ جهانی دوم را تغییر داد؟

شبی سرد در کرانه شمالی فرانسه بود. همه‌چیز عادی به نظر می‌رسید و بعد ناگهان هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی از راه رسیدند و سربازان چترباز داشتند در منطقه‌ای در نزدیکی یک ویلا کنار ساحل فرود می‌آمدند. چتربازان متحدین در تاریکی کورکننده شب آمده بودند تا به دنبال یک قطعه سخت‌افزاری بسیار ارزشمند بگردند. این سخت‌افزار... ادامه مطلب

برای اولین بار سیاره‌ای در نزدیکی یک کوتوله سفید کشف شد

گروهی از ستاره شناسان برای اولین بار سیاره‌ای را کشف کرده‌اند که هر ۳۴ ساعت یکبار به دور یک «کوتوله سفید» گردش می‌کند. این کشف نشان می‌دهد سیارات می‌توانند وارد کمربند حیات (HZ) کوتوله‌های سفید شده و احتمالاً شرایط مناسب برای پشتیبانی از حیات را ایجاد کنند.این سیاره WD 1856 b نام داشته و جرمش... ادامه مطلب

اولین هوابند خصوصی اواخر ۲۰۲۰ راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود

راکت فالکن ۹ اسپیس‌اکس به زودی زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک می‌کند تا اولین هوابند (Airlock) ساخته شده توسط یک شرکت خصوصی را تحویل این ایستگاه دهد.این هوابند که Bishop نام دارد، توسط شرکت هوافضا Nanoracks ساخته شده و قرار است محموله‌ها از طریق آن از درون ایستگاه به فضای بیرون... ادامه مطلب

بیل گیتس کدام واکسن کرونا را تایید می کند؟

بیل گیتس باور دارد که هیچیک از واکسن های کرونای در دست ساخت تا اوایل آبان ماه (اواخر اکتبر) به تایید مقامات بهداشت آمریکا نمی رسند و این خبر دونالد ترامپ را که قبلا گفته بود تا اواسط آبان یک واکسن کرونای عملیاتی وارد بازار این کشور می شود حسابی به دردسر خواهد انداخت.با این... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟