جریمه سونی در آمریکا به دلیل تبلیغات گمراه کننده موبایل های ضد آب

جریمه سونی در آمریکا به دلیل تبلیغات گمراه کننده موبایل های ضد آب

خریداران موبایل های ضد آب اکسپریا در آمریکا که به دلیل خرابی دستگاه بر اثر نفوذ آب دچار خسارت شده اند، حالا بر اساس حکمی از سوی دادگاهی در نیویورک می توانند نیمی از مبلغ پرداختی بابت خرید دستگاه را به عنوان غرامت از سونی دریافت کنند.

بازپرداخت نیمی از مبلغ دستگاه یا تمدید ۱۲ ماهه گارانتی، گزینه های فعلی سونی هستند

در حکم مورد بحث آمده که کمپانی سونی، با تبلیغات گمراه کننده کاربران را فریب داده و دستگاه های تولیدی این شرکت، صرفاً در مقابل آب مقاوم بوده و کاملاً «ضد آب» نیستند. دادگاه مذکور همچنین گزینه تمدید ۱۲ ماهه گارانتی را نیز برای سونی در نظر گرفته که البته حکم نهایی، دهم آذر ماه و در جلسه دفاع کمپانی ژاپنی صادر خواهد شد.

لازم به ذکر است که لیستی از ۲۴ موبایل و تبلت اکسپریا (به همراه قیمت و مبلغ غرامت) که تحت پوشش حکم اخیر قرار می گیرند نیز منتشر شده، که در آن به جز مدل های «M2 Aqua» و «M4 Aqua» بقیه دستگاه ها از سری Z محصولات سونی هستند.

متأسفانه چنین اتفاقاتی در کشور ما سابقه نداشته و نهادهای مسئول، چندان پیگیر حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیستند. به همین خاطر انتظار می رود شرکت های فعال در بازار داخلی، به مشتریان ایرانی احترام بیشتری گذاشته و خدماتی که در سایر نقاط دنیا ارائه می دهند را اینجا نیز به مردم عرضه کنند.

نظرات ۲۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato