تحلیلگران می گویند تنها 18 درصد از مشتریان احتمالی اپل، به سراغ آیفون 8 خواهند رفت

مراسم رونمایی فبلت پرچمدار گلکسی نوت 8 سامسونگ، دو روز پیش به خوبی هرچه تمام تر برگزار شد تا اینکه کمپانی کره ای، از قیمت 950 دلاری موبایل خود پرده برداشت. شکی نیست که با وجود پیشرفت های تکنولوژیکی دستگاه و قابلیت های گوناگونی که در آن جای گرفته است، گلکسی نوت 8 ارزش چنین قیمتی را دارد، اما باز هم هضم برچسب قیمت نزدیک به هزار دلاری، برای بسیاری از کاربران سخت است.

قیمت گذاری نوت 8، می تواند به صورت آزمایشی نشان دهد که طی ماه آتی میلادی و هنگام معرفی آیفون 8 اپل، باید منتظر چه بازخوردی از سوی کاربران باشیم. این موبایل مورد انتظار، بنابر شایعات قیمتی معادل 999 دلار خواهد داشت و به احتمال فراوان و به رسم همیشگی اپل، مدل هایی که از حافظه داخلی بیشتری بهره مند خواهند بود با قیمت بالاتر و شاید نزدیک به 1200 دلار فروخته خواهند شد.

تحلیلگران حالا باور دارند که اکثر مشتریان اپل، به سراغ آیفون 8 نخواهند رفت و آیفون 7 اس و 7 اس پلاس را به محصول سالگرد ده سالگی آیفون ترجیح خواهند داد. به گفته مارک موسکاویتز، تحلیلگر موسسه Barclays، تنها 18 درصد از خریداران احتمالی آیفون به پرداخت هزینه 1000 دلاری تمایل نشان می دهند.

آگهی استخدام

البته از آن جایی که آیفون 8 قرار است در قالب «محصولی پریمیوم» معرفی شود، به نظر می رسد چندان مهم نباشد که تنها یک پنجم مشتریان از آن استقبال می کنند و در واقع هدف اصلی همین بوده است. با این همه، سرمایه گذاران انتظار دارند فروش آیفون 8، بین 30 الی 35 درصد فروش کلی آیفون ها را شامل شود و در این صورت، تمایل 18 درصد از مخاطبان می تواند دردسرساز باشد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟