تانزانیا بزرگترین شبکه ملی پهپادها را برای حمل دارو راه اندازی می کند

تانزانیا بزرگترین شبکه ملی پهپادها را برای حمل دارو راه اندازی می کند

تانزانیا بزرگترین شبکه ملی پهپادها را برای حمل دارو راه اندازی می کند

تانزانیا به عنوان یکی از کشورهای شرق آفریقا، از خدمات بهداشت و درمان خوبی برخوردار نیست به طوری که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور، تنها ۳ پزشک به درمان بیماران می پردازند.

از طرفی تانزانیا با جمعیت ۵۶ میلیون نفری خود، تنها ۵۶۴۰ مرکز درمانی عمومی در اختیار داشته و دسترسی به داروی بیماری هایی مانند ایدز (بزرگترین عامل مرگ و میر در تانزانیا) برای بسیاری از ساکنان در این کشور دشوار است.

حالا خبر می رسد که دولت تانزانیا برای حل مشکل دسترسی مردم به دارو و خدمات درمانی، با همکاری کمپانی کالیفرنیایی «Zipline» در حال راه اندازی بزرگترین شبکه ملی حمل و نقل با پهپاد دنیاست که در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری خواهد رسید.

شبکه مورد بحث در مجموع شامل ۱۲۰ فروند پهپاد بوده که در چهار مرکز مختلف در سطح تانزانیا توزیع خواهند شد. در ضمن هرکدام از این پهپادها توانایی حمل ۱.۵ کیلوگرم محموله را داشته و می تواند با نهایت سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت، مسافت ۱۶۰ کیلومتر را بپیماید.

محموله پهپادهای Zipline شامل داروهای ضد مالاریا و ضد HIV نیز خواهد بود

لازم به ذکر است که شبکه پهپادی تانزانیا برای توزیع واکسن های اورژانسی، داروهای ضد مالاریا و ضد HIV، ادوات انتقال خون و لوازم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. موارد مذکور در بسته بندی مقاوم از طریق پهپادهای Zipline به محل های از پیش تعیین شده ارسال می شوند که پس از رسیدن به این محل ها، پهپاد ارتفاع خود را کاهش داده و محموله را رهاسازی می کنند.

گفتنی است یکی از مهم ترین دلایل راه اندازی پروژه مورد بحث، قوانین نه چندان سختگیرانه تانزانیا در قبال پرواز پهپادها بوده و رئیس داروخانه های این کشور نیز ابراز امیدواری کرده طرح جدید، دسترسی بیمارانی که به صورت اورژانسی به داروهای خاص احتیاج پیدا می کنند را تسهیل نماید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل