تیم کوک حمایت خود از کارمندان مهاجر اپل را اعلام کرد

تیم کوک حمایت خود از کارمندان مهاجر اپل را اعلام کرد

تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل در توییت تازه خود، ۲۵۰ تن از کارمندان خود را «رویاپردازانی» خوانده که در سنین خردسالی، همراه با والدین یا قیم های خود به صورت غیرقانونی به ایالات متحده مهاجرت کردند و می گوید که «در کنار آنها خواهم ایستاد». مدیرعامل ارزشمندترین برند جهان ادامه می دهد: «آنها استحقاق احترام ما را به عنوان انسان هایی برابر دارند که ریشه این تفکر در ارزش های آمریکایی است.»

توییت تیم کوک در حالی منتشر شده است که انتظار می رود دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده تصمیم خود درباره لغو یا عدم لغو برنامه موسوم به Deferred Action for Childhood Arrivals را به زودی اعلام کند؛ برنامه ای که توسط دولت اوباما راه اندازی شد و گرچه به مهاجران غیرقانونی ویزا اعطا نمی کند، اما امکان اقامت دوساله را برایشان مهیا می نماید و روند دیپورت را به تعویق می اندازد.

هفته گذشته، تیم کوک و بسیاری دیگر از رهبران تکنولوژیک جهان نامه ای سرگشاده را به امضا رساندند که از ترامپ می خواهد این برنامه را حفظ کند. گفتنی است که ترامپ پیش از انتخاب به عنوان ریاست جمهوری آمریکا، وعده لغو این برنامه را داده بود؛ هرچند که اعتراف کرد تصمیمی سخت خواهد بود.

در صورتی که این برنامه پایان یابد، بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر تحت تاثیر قرار می گیرند و گرچه می توانند تا پایان مجوزهای دو ساله خود به کار در ایالات متحده ادامه دهند، اما سپس باید این کشور را ترک کنند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato