نیمی از کل سیم کارت های واگذار شده در کشور غیرفعالند

نیمی از کل سیم کارت های واگذار شده در کشور غیرفعالند

روز گذشته دفتر بررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات تازه ترین گزارش خود در رابطه با وضعیت تلفن همراه در کشور تا پایان خرداد ۱۳۹۶ را منتشر کرد.

مهم ترین اطلاعات ثبت شده در این گزارش به شرح زیرند:

  • از مجموع ۱۵۶ میلیون و ۱۱ هزار و ۲۸۳ سیم کارت فروخته شده توسط تمامی اپراتورها نیمی از آنها غیرفعال هستند. ضریب نفوذ موبایل در کشور نیز برابر با ۱۰۴.۱۳ درصد اعلام شده است.
  • تا پایان خردادماه سال ۹۶ از تعداد سیم کارتهای دائمی، اعتباری و دیتای فعال در کشور سهم اپراتور همراه اول ۴۹ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۷۳۱ سیم کارت، سهم اپراتور ایرانسل ۳۲ میلیون و ۵۴ هزار و ۶۱ سیم کارت، سهم اپراتور رایتل یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۱۹۸، سهم تالیا ۳۷ هزار و ۷۷۱ سیم کارت و مشترکان منطقه آزاد کیش ۹ هزار و ۱۴۹ گزارش شده. ضریب نفوذ موبایل از مدت مشابه سال قبل تا الان ۷ درصد رشد داشته است.
  • بیشترین ضریب نفوذ سیم کارت های همراه اول، ایرانسل و رایتل نیز به ترتیب در استان های یزد با رقم ۸۰.۰۲ درصد، تهران ۹۹.۹ درصد و تهران ۲.۰۸ درصد عنوان شده با این حال طبق بررسی های صورت گرفته استان گیلان با ضریب نفوذ ۱۲۸.۸۳ درصدی موبایل بیشترین تعداد مشترک (از هر سه اپراتور اصلی) را دارد.
  • ایرانس بیشترین خطوط دائمی، اعتباری و دیتا را در این بازه واگذار کرده اما همراه اول بیشترین تعداد سیم کارت فعال شده را به خود اختصاص داده است.
  • هم اکنون  ۳۰ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۹۰۸ خط تلفن در کشور فعال است و ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۸.۶۱ درصد رسیده است. با در نظر داشتن ضریب نفوذ ۳۸.۱۳ درصدی تلفن ثابت در خرداد سال قبل، می توان گفت که توسعه تلفن ثابت در کشور متوقف شده

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato