بعد از نه ماه، ال جی دیسپلی و سامسونگ هنوز برای همکاری به توافق نرسیده اند

بعد از نه ماه، ال جی دیسپلی و سامسونگ هنوز برای همکاری به توافق نرسیده اند

سامسونگ قبلاً تولید پنل های LCD تلویزیون های خود را به شارپ می سپرد، اما مدتی پیش شارپ تصمیم به عدم تامین قطعات گرفته و از آن زمان، کمپانی کره ای به دردسر افتاده است. سامسونگ قرار بود ۱ میلیون پنل از ال جی دیسپلی، Innoluc و BOD دریافت کند و ال جی دیسپلی، از ماه نخست سال جاری میلادی شروع به مذاکره با سامسونگ برای تامین پنل های LCD کرد، اما هنوز هیچ قراردادی میان دو کمپانی تنظیم نشده است.

دو کمپانی کره ای قرار بود طی سه ماهه دوم ۲۰۱۷، قرارداد خود را نهایی کنند اما ظاهراً هنوز به توافق لازم نرسیده اند. اگر این قرارداد نهایی شود، ال جی دیسپلی پنل های ۴۰ و ۶۰ اینچی LCD را برای تلویزیون های سامسونگ تامین می کند و این پنل ها، در تاسیسات P8 ،P7 و P9 ال جی تولید خواهند شد.

مشکل اصلی اینجاست که تمام پنل های ۵۰ اینچ به بالا و ۴K ال جی، از نوع M+ (یعنی ۴K UHD با پیکسل های RGBW) هستند و سامسونگ عقیده دارد پنل های M+ در نمایش رزولوشن چندان عملکرد خوبی ندارند. همین مسئله، سبب شده تا دو کمپانی وارد مباحثه ای فنی شوند. افزون بر این، ال جی دیسپلی در حال حاضر به سبب عدم تعادل در عرضه و تقاضا، با مشکلاتی در تولید و تامین پنل های مورد نیاز مشتریان فعلی خود مواجه شده است.

ال جی دیسپلی به دنبال عقد قراردادی سه ساله با سامسونگ برای تامین پنل های LCD است و بنابراین، مدت زیادی طول خواهد کشید تا دو همتای کره ای، بتوانند به نتیجه ای نهایی دست یابند. سامسونگ در حال حاضر روی تکنولوژی QLED برای تلویزیون های پرچمدار خود متمرکز شده اما ال جی ترجیح می دهد این تمرکز را روی تکنولوژی OLED معطوف کند که مشتریان بالقوه بیشتری دارد.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato