حمایت تمام قد مایکروسافت از «رویا پردازان»؛ هزینه های حقوقی را تقبل می کنیم

حمایت تمام قد مایکروسافت از «رویا پردازان»؛ هزینه های حقوقی را تقبل می کنیم

همانطور که قبلا در خبرها خواندید مدتی است که شایعه شده دونالد ترامپ قصد دارد قانون موسوم به DACA که به گروهی از مهاجران غیرقانونی آمریکا اجازه کار و اقامت در این کشور را می دهد، لغو نماید.

البته همزمان با داغ شدن این شایعه جمعی از مدیران حوزه تکنولوژی در نامه ای سرگشاده از ترامپ خواستند تا مانع از اجرای این قانون شود و به تدریج نیز هریک از چهره های سرشناس این عرصه به صورت جداگانه به این خبر واکنش نشان دادند.

حالا مایکروسافت نیز اعلام نموده که کلیه هزینه های حقوقی آن دسته از کارکنانش که تحت تاثیر لغو این قانون قرار می گیرند و اصطلاحا دیپورت می شوند را پرداخت خواهد نمود.

برد اشمیت رئیس هیئت مدیره این کمپانی ضمن اشاره به این موضوع، تصمیم ترامپ برای لغو قانون داکا و در نهایت ملغی کردن مجوز زندگی و کار رویاپردازان آمریکا (آن دسته از مهاجران غیرقانونی که در زمان ورودشان به خاک آمریکا ۱۶ سال داشته اند و طبق این قانون اجازه زندگی و کار در این کشور به آنها داده شده است) را محکوم نمود و این اقدام را «گام بزرگ آمریکا به سمت گذشته» خواند.

اشمیت در صحبت هایش اعلام نمود که هم اکنون ۳۹ تن از کارکنان مایکروسافت را رویاپردازان تشکیل می دهند و اگر قرار باشد که این افراد در دادگاهی حاضر شوند مایکروسافت جانب آنها را خواهد گرفت. این حمایت نیز شامل پرداخت هزینه های مشاوره حقوقی، دفاعیه و یافتن راه های مناسب برای ورود کردن به ماجرا می شود.

مایکروسافت همچنین اعلام داشته که با دیگر شرکت ها و کسب و کارها وارد همکاری می شود تا از حقوق قانونی این افراد دفاع کند. گفتنی است اشمیت از کنگره خواسته تا ظرف شش ماهآینده (یعنی قبل از ملغی شدن داکا) قانونی را به جای داکا به تصویب برساند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato