اندروید ۸.۱ نسخه بعدی سیستم عامل گوگل خواهد بود

همانطور که می دانید، اندروید ۸.۰ اوریو چند هفته ای هست که به طور رسمی منتشر شده، اما هنوز تمام دیوایس های نکسوس و پیکسلی که از آن پشتیبانی می کنند دریافتش نکرده اند. مسلما هنوز هم مشخص نیست که تا انتشار این نسخه از سیستم عامل در تمام موبایل ها و تبلت های اندرویدی چقدر باید منتظر بمانیم.

با وجود این شرایط، از همین حالا مشخص شده که نسخه بعدی اندروید چه شماره ای به خود خواهد گرفت. با کالبدشکافی آخرین نسخه بتای اپلیکیشن گوگل مشخص شده که نسخه بعدی اندروید، اندروید ۸.۱ خواهد بود. تیم وبسایت اندروید پلیس این موضوع را با بررسی SDK آخرین بتای اپلیکیشن گوگل کشف کرده است.

با توجه به شماره ۸.۱ و برندینگ گسترده ای که برای اندروید اوریو انجام گرفته، پیش بینی می شود که گوگل تصمیمی برای نامگذاری مجدد این نسخه نداشته و مجددا نام آن را اوریو بگذارد، درست مثل همان کاری که سال گذشته برای اندروید ۷.۰ و ۷.۱ انجام داد و هر دو را نوقا نامگذاری نمود.

اگر چه تاریخ انتشار اندروید ۸.۱ هنوز مشخص نیست، اما در مقایسه با روند سال گذشته که اندروید ۷.۱ تنها چند ماه پس از انتشار نسخه ۷.۰ به دست کاربران رسید، می توان حدس زد که اندروید ۸.۱ تا اکتبر امسال آماده ارائه برای نسل دوم موبایل های پیکسل خواهد بود.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟