در iOS 11 احتمال سوختن پیکسل های نمایشگر به پایین ترین حد ممکن می رسد

در iOS 11 احتمال سوختن پیکسل های نمایشگر به پایین ترین حد ممکن می رسد

اپل چند روز پیش آخرین نسخه آزمایشی iOS 11 را در اختیار توسعه دهنده ها قرار داد و آن ها توانستند با بررسی کدهای این سیستم عامل به بسیاری از قابلیت های آن پی ببرند. یکی از ویژگی هایی که از این طریق مشخص شده قابلیت جلوگیری از پدیده ای به نام Burn-In است که باعث سوختن پیکسل های صفحه نمایش می شود.

این مشکل زمانی اتفاق می افتد که صفحه نمایش برای مدت طولانی روشن مانده و یک محتوای ثابت، بدون تغییر در میزان رنگ یا روشنایی نمایش داده شود.

یکی از مشکلات صفحه نمایش های OLED این است که در معرض پدیده ذکر شده در بالا قرار دارند. از آنجایی که اپل قرار است برای اولین بار در موبایل هایش از پنل های OLED استفاده کند، بحث هایی درباره احتمال وقوع این مشکل در آیفون در جریان است اما ظاهرا شرکت سازنده راه حلی را برای پیشگیری از این مشکل پیدا کرده است.

در موبایل های سامسونگ برای تغییر موقعیت محتوا و محدود کردن زمان نمایش یک رنگ ثابت از تکنیک تغییر پیکسل استفاده شده است.

در iOS به لطف طراحی شفاف رابط کاربری، ثابت ماندن محتوای پیکسل ها برای مدت طولانی به ندرت اتفاق می افتد اما در متن های سفید نسبتا ثابت و آیکون گرافی ها این پدیده گاهی رخ می دهد.

هنوز مشخص نیست که این نرم افزار چگونه از سوختن پیکسل ها جلوگیری می کند اما می توان انتظار داشت امکان فعال کردن آن در بخش تنظیمات قرار داده شده یا به عنوان یک برنامه سیستمی همیشه فعال باشد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato