نوکیا با پلتفرم Any Vision، برنامه های بزرگی برای صنعت تلویزیون دارد

نوکیا با پلتفرم Any Vision، برنامه های بزرگی برای صنعت تلویزیون دارد

به نظر می رسد نوکیا چشم انداز تازه ای برای آینده مدیا و تلویزیون ها ترسیم کرده و در کنفرانس IBC 2017 آمستردام، از مفهومی به نام Any Vision پرده برداشته است. Any Vision با مدیای فعلی مورد پسند مشتریان تفاوت داشته و احتمالاً مسیر سختی تا جای افتادن در پیش دارد.

به صورت خلاصه، نوکیا در پی آینده ای است که محتویات شخصی سازی شده (با درنظرگیری محتویات تلویزیونی) روی هر دیوایسی فارغ از محل آنها قابل دسترسی خواهند بود. این کمپانی می گوید به لطف پیشرفت سریع تکنولوژی، تا هشت سال دیگر می توان به تماشای مدیا روی هر سطحی پرداخت و با استفاده از دستگاهی واحد و ترکیب نمایشگر و تکنولوژی های پروژکت تصویر، می توان پلتفرمی مجازی برای تجربه کاربری ساخت.

نکته جالب اینجاست که نوکیا Any Vision را به عنوان گام بزرگ بعدی برای صنعت تلویزیون معرفی می کند و همانطور که در تیزر ویدیویی پایین تر نیز می توان دید، پلتفرم کمپانی فنلاندی تمام پلتفرم های پخش مدیا را به صورت یکجا در خود جای داده است. نوکیا می گوید که به همکاری با «اپراتورها و سایرین» متعهد است و ابزار لازم برای «ساخت داینامیک و رندر یک تجربه مصرف کننده شخصی سازی شده و پایدار بسته به لوکیشن، نوع دستگاه، یک لحظه در زمان و هاست اطلاعات دیگر» را در اختیار شرکایش می گذارد.

هدف اصلی نوکیا، برداشتن گام نخست برای تولید فونداسیونی یکپارچه برای تمام تهیه کنندگان محتوی است. کمپانی فنلاندی می گوید که این تکنولوژی به اینرتنت اشیا و پردازش ابری متکی است و تکنولوژی های دست یافتنی دیگری مانند نمایشگرهای انعطاف پذیر پیشرفته، رندر هولوگرافیک، بازتاب تصویر از طریق موبایل و نمایشگرهای پوشیدنی را نیز مورد پشتیبانی قرار می دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato