اپل: برای جلوگیری از سوء استفاده از Face ID، آیفون X خود را بفشارید

اپل: برای جلوگیری از سوء استفاده از Face ID، آیفون X خود را بفشارید

شرکت اپل معتقد است سیستم جدید باز کردن قفل در آیفون X تحت عنوان «Face ID» بسیار ایمن تر از اسکنر اثر انگشت «Touch ID» بوده و سرعت و دقت بالاتری نیز دارد.

البته بسیاری از افراد نیز نگرانی هایی بابت حریم خصوصی و امنیت خود داشته و حتی برخی دیگر با توجه به عدم عملکرد صحیح سیستم مورد بحث در روز معرفی، اعتماد چندانی به آن ندارند که البته کمپانی ساکن کوپرتینو در این زمینه توجیهاتی ارائه کرده که قبلاً در دیجیاتو خوانده اید.

اما یکی از مواردی که در مورد Face ID بسیار مورد بحث بوده، امکان سوء استفاده از آن توسط سارقین و حتی نیروهای امنیتی برای باز کردن قفل صفحه بوده که به راحتی با قرار دادن موبایل در مقابل صورت مالک آن قابل انجام است.

«کریگ فدریگی» مدیر بخش مهندسی نرم افزار اپل در این باره دو راهکار ارائه داده که اولی عدم نگاه کردن مستقیم به تلفن همراه است؛ چرا که سیستم Face ID چشم ها را نیز به عنوان بخشی از صورت مورد بررسی قرار می دهد که در صورت بسته بودن پلک ها یا نگاه به سمت دیگر، قفل آیفون X باز نخواهد شد.

برای از کار انداختن Face ID باید دکمه های آیفون X را در دو طرف بدنه همزمان فشار دهید

هرچند در موارد خاص ممکن است سارقین یا نیروهای امنیتی مالک تلفن را مجبور به نگاه کردن به آیفون کنند که در این مورد، فدریگی پیشنهاد می کند قبل از تسلیم کردن دستگاه به فرد مقابل دکمه های آیفون در دو طرف دستگاه را به صورت همزمان فشرده  نگه دارید؛ در این حالت Face ID برای مدتی از کار افتاده و اجازه دسترسی به محتویات موبایل را بدون ارائه پسورد نخواهد داد.

البته هنوز معلوم نیست عملیات مورد اشاره برای چه مدتی سیستم تشخیص چهره آیفون X را از کار می اندازد اما به هر حال یکی از راه حل هاییست که اپل به صورت رسمی ارائه کرده است.

لازم به اشاره است که فدریگی درباره نحوه عملکرد Face ID در صورت استفاده از عینک های آفتابی نیز گفته در برخی موارد که شیشه عینک مورد استفاده نور مادون قرمز را از خود عبور دهد، مشکلی برای سیستم پیش نخواهد آمد اما ممکن است بعضی عینک ها پرتو مورد بحث را از خود عبور ندهند که به نظر می رسد در این صورت، کاربر باید به فکر عینک جدیدی باشد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato