اولین اطلاعات از فورد رنجر جدید؛ وانتی اسپرت برای جذب مشتریان جوان

اولین اطلاعات از فورد رنجر جدید؛ وانتی اسپرت برای جذب مشتریان جوان

فورد رنجر جدید تا سال ۲۰۱۸ راهی جاده های آسیا و اقیانوسیه خواهد شد و پس از آن عرضه آن به بازار ایالت متحده نیز آغاز می‌ شود.

طرفداران کمپانی فورد علاقه خاصی به خودروهای رنجر دارند به همین دلیل یکی از خط های تولیدی که در کارخانه فورد همواره فعال بوده و مدل های متنوعی راهی بازار می کند خط تولید رنجر است.
درحالی که از درز تصاویر جاسوسی خودروی رنجر رپتور به رسانه ها مدت زمان زیادی نگذشته است، فورد ادعا می کند که قصد دارد رویای بسیاری از طرفداران خود را به واقعیت تبدیل کرده و نسخه اسپرت رنجر رپتور را راهی جاده ها کند. این خودرو اسپرت احتمالا در بسیاری از جهات شبیه دیگر پیکاپ شاهکار فورد یعنی F-150 رپتور خواهد بود.
گفته می شود که هدف این کمپانی امریکایی از تولید و عرضه این خودرو در سال آینده، ارائه خودروی رنجر با سطح کاملا جدید برای مشتریان خود است.


هرچند که هنوز مشخصات فنی این رنجر مشخص نشده است اما یک تیزر از این خودرو منتشر شده است که اولین رنجر رپتور را نشان می دهد که در حال گذراندن آزمایش سرعت در استرالیا است.
بد نیست بدانید که از سال ۲۰۱۵ شایعاتی در سراسر اینترنت پخش شده بود که بیان می کرد فورد به دنبال تولید یک نسخه پرسرعت تر رنجر است که با تایید این کمپانی خودروسازی امریکایی این شایعات رنگ واقعیت را به خود خواهد گرفت.
اما در حال حاضر بزرگترین ابهام در مورد این خودرو مربوط به مشخصات موتور آن است. عده ای معتقد اند که موتور این خودرو سوخت بنزینی خواهد داشت و عده دیگر بر روی موتوی های دیزلی تاکید دارند.


بر اساس آنچه که ما شنیده ایم احتمال اینکه این رنجر رپتور اسپرت، موتور بنزینی شش سیلندر F-150 رپتور را به ارث ببرد زیاد است.

موتور این خودرو از حجم ۳.۵ لیتر، قدرت ۳۵۰ اسب بخار و گشتاور ۶۹۱ نیوتن متر برخوردار است.

بنابراین در صورتی که اعلام شود موتور این خودرو از سری اکوبوست است می‌ توان مطمئن شد که همین موتور ۳.۵ لیتری رو آن نصب شده است..
یکی دیگر از احتمالاتی که در مورد موتور این خودرو مطرح است یک موتور اکوبوست شش سیلندر با حجم ۲.۷ لیتر می باشد که از قدرت موتور ۳۲۵ اسب بخاری و گشتاور ۵۴۲ نیوتن متری برخوردار است که البته احتمال بسیار کمی وجود دارد که فورد از این موتور استفاده کند.


محتمل ترین حالت، موتوری پنج سیلندر با حجم ۳.۲ لیتر است که از قدرت ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور ۴۷۰ نیوتن متر برخوردار است که این مورد را نیز نمی توان به طور قطع تایید کرد و ممکن است که این شرکت تصمیم بگیرد بسته به بازار این خودرو را با هردو موتور راهی جاده ها کند.
البته همه این احتمالات بدون در نظر گرفتن همکاری مشترک فورد و جنرال موتور است. قصد این برنامه مشترک توسعه سیستم انتقال اتوماتیک ده سرعته است که نیرو را به تمامی چرخ ها منتقل کرده و از سیستم انتقال قدرت AWD برخوردار است.
نسخه استاندارد رنجر که در ایالت میشیگان امریکا ساخته شده است در سال ۲۰۱۹ راهی جاده های این کشور خواهد شد. اما بعید به نظر می رسد که نسخه رپتور این خودرو از روز اول در دسترس باشد و طرفداران این خودرو باید بیشتر منتظر بمانند و شاید مدل رپتور تا سال ۲۰۲۰ به بازار بیاید. در همین حال این پیکاپ پر سرعت برای سال ۲۰۱۸ در منطقه آسیا و کشور های اطراف اقیانوس آرام در دسترس خواهد بود.

 

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato