وزیر ارتباطات: مردم فریب دلالان سیم‌کارت‌ها را نخورند

وزیر ارتباطات: مردم فریب دلالان سیم‌کارت‌ها را نخورند

«محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات کنونی در حاشیه نشست هیئت دولت در گفتگو با رسانه‌ها ضمن صحبت درباره تماس‌های مشکوک کلاهبرداران و بازاریابان فروش سیم‌کارت، تاکید کرد که این تماس‌ها به هیچ‌وجه از سوی اپراتورها نیست.

سیم‌کارت خود را فقط از مراکز معتبر بخرید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از شماره شبیه به خط تماس خودتان تماسی داشته باشید و فرد پشت خط به ادعای نماینده بودن از یک اپراتور بودن قصد فروش شماره خط مذکور را به شما داشته باشد و یا افرادی برای فروش شماره‌های رند به شما زنگ بزنند. تمام این افراد به گفته وزیر ارتباطات بازاریابان و دلالانی هستند که بدون آگاهی اپراتور با شما در ارتباط هستند.

توصیه جهرمی به کسانی که علاقه‌مند داشتن شماره خاص خود در اپراتور دیگری هستند، سر زدن به سایت رسمی این سازمان‌ها و آگاهی از موجود بودن سیم‌کارت مورد نظر است. هوشیاری مردم در این زمینه می‌تواند موجب فریب نخوردن آنها توسط این دسته از سودجویان شود.

اپراتورها نقشی در این تماس‌ها ندارند

وزیر ارتباطات از پیگیری این مساله و صحبت با اپراتورها دراین باره خبر داد و گفت: « اگر مواردی از این دست وجود داشت، مردم می‌توانند به ۱۹۵ اطلاع دهند و ما به اپراتورها این اتفاق را اطلاع رسانی می‌کنیم تا اگر در شبکه توزیع اپراتورها باشند، با آنها برخورد صورت گیرد.»

کلاهبرداری‌های بسیاری در همین زمینه پیش آمده و گاها شماره‌ای که فرد از این بازاریابان خریده با سیم‌کارتی که برای آنها فرستاده شده کاملا مغایرت دارد. این اظهارات در حالی بیان می‌شود که چندی پیش مدیرعامل همراه اول نیز در این باره به کاربران خود هشدار داده بود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato