هفت سنگ؛ سرگذشت عجیب لورا

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را حباب آرامش بنامیم.

حباب آرامش هر کس مطابق با علایقش شکل می گیرد. برخی پیاده روی در پارک را ترجیح می دهند و برخی با چند صفحه کتاب خواندن راضی می شوند. اما من، شما و بسیاری از گیک های دیگر، دنیای جذاب بازی ها را به حباب آرامشمان می آوریم. با شخصیت های رنگارنگ بازی ها همراه می شویم و ذهن خود را درگیر مراحلی نفس گیر می کنیم.

ما قدر یک بازی خوب را می دانیم، چون مطمئن هستیم که به کمک آن، حباب آرامش می تواند رنگ و بویی بهتر به خود گیرد. اگر شما هم مثل ما به دنبال نقش و نگاری تازه برای حباب خود هستید، در ادامه مطلب با دیجیاتو و هفت سنگ همراه شوید تا شما را با جدید ترین و بهترین بازی های هفته آشنا کنیم.

آگهی استخدام

Another Lost Phone: Laura's Story

 • ناشر: Plug In Digital
 • قیمت: 2.99 دلار
 • پلتفرم: iOS و اندروید
 • بازی آفلاین است

بعد از موفقیت های Sara is Missing و در ادامه آن A Normal Lost Phone، بازی های مبتنی بر متنی [سبک Text Base] که در آن ها باید به وسیله یک تلفن هوشمند از سرنوشت شخصیت داستان سر در بیارید محبوبیت زیادی بین بازیکن ها پیدا کردند. Another Lost Phone: Laura's Story را می توانیم نتیجه همین استقبال خوب مخاطبین از اینگونه عناوین و البته موفقیت های فراوان ساخته پیشین Plug In Digital یعنی A Normal Lost Phone بنامیم.

همانند بقیه بازی های این سبک، در این عنوان هم موبایل شخصیتی به نام لورا به دستان تان افتاده و اکنون باید با رفتن به اپلیکیشن ها، پیام ها و گالری تلفن او از سرنوشتش سر در بیارید؛ او به چه دلیل موبایلش را گم کرده است؟ با توجه به بازخوردهای ابتدایی Laura's Story توانسته موفقیت های گذشته را ادامه دهد و با یک رابط کاربری بهتر، استفاده از رنگ های جذاب تر، درگیر کردن بازیکن ها با اتفاقات و یک داستان جذاب سرگرم کننده ظاهر شود.

ولی یک نکته مهم را فراموش نکنید، سبک Text Base تمرکز زیادی روی متن های انگلیسی گذاشته و با وجود اینکه عناوینی همانند Laura's Story با عکس، ویدیو و بقیه بخش ها سعی می کنند به گیم پلی خود تنوع بدهند ولی همچنان برای داشتن یک تجربه بهتر باید زبان انگلیسی نسبتا متوسطی داشته باشید. اگر در این دسته هستید، مطمئنا Laura's Story با انتخاب های داستانی فراوانی که رو به روی تان می گذرد یکی از متفاوت ترین تجربه ها خواهد بود.

Homescapes

 • ناشر: Playrix Games
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • پلتفرم: iOS و اندروید
 • بازی آفلاین است

عجله نکنید، شاید اسکرین شات بالا خبر از یک بازی کلیشه ای دیگر از سبک Match 3 بدهد اما خوشبختانه Homescapes در این دسته قرار نداشته و با تفاوت هایی رو به رو هستیم. در ساخته جدید Playrix Games که ادامه عنوان محبوب Gardenscapes به حساب می آید باید دو کار مهم انجام دهید. یکی اینکه همانند بازی کندی کراش و در مرحله های گوناگون، اجسام مشابه را پیش یکدیگر فرستاده و امتیاز به دست بیاورید.

در اینجا سازنده با قدرت های مختلف، چالش های موجود در محیط و مرحله های فراوان توانسته بازیکن ها را سرگرم کند. این از کار اول حالا بخش دوم؛ با امتیازاتی که به دست می آورید می توانید دکوراسیون خانه را عوض کرده و وسیله هایی که می خواهید را اضافه یا کم کنید. به نوعی بازی ترکیبی از سبک Match 3 و مدیریت به حساب می آید که با توجه به نظرات، انگار ترکیب جالبی از آب در آمده. بد نیست بدانید بازی معروف Township هم استودیوی Playrix ساخته است.

Morphite

 • ناشر: Crescent Moon Games
 • قیمت: 7.99 دلار
 • پلتفرم: iOS
 • بازی آفلاین است

و امروز شاهد عرضه بازی های زیادی برای اندروید هستیم. مثل ... خوب انگار این هفته چیزی نصبیمان نشده اما نگران نباشید، چون هفته بعد با عناوین انحصاری فراوانی همانند Great Steal Auto 5 2017: Best 3D Action Game سورپرایز خواهید شد.

از این دست شوخی ها در هفته روز گذشته خیلی زیاد دیدیم که البته عجیب هم نبود. اگر iOS یکی از بهترین هفته هایش را پشت سر گذاشته باشد از آن طرف وضعیت برای اندروید وخیم بوده و خیلی از بازی های خوب هفته هم در انحصار زمانی آی دیوایس ها هستند. به گونه ای که نهای مجبور شدیم عناوینی همانند NBA 2K18 را به خاطر اینکه ابتدا برای iOS آمدند حذف کنیم تا توازنی به وجود بیاید.

یکی از بازی های خوب این هفته که فعلا تنها روی آی دیوایس ها انتشار یافته و با توجه به گفته های توسعه دهنده تا پایان امسال به اندروید می آید، Morphite است. از همان ابتدای معرفی، خیلی از بازیکن ها Morphite را با No Man's Sky مقایسه می کردند. هر دو بازی دارای کانسپت مشابهی بوده و در Morphite هم به جهانی عظیم قدم می گذارید که می توانید به جستجو پرداخته، گونه های زیستی زیادی را پیدا کرده و اطلاعات بیشتری از سیاره ها به دست بیاورید.

اما برخلاف No Man's Sky که ترکیب محیط های خیلی بزرگ و فعالیت های کم باعث می شد زود خسته شوید اما در Morphite کارهای مختلفی برای انجام وجود دارد و جالب اینجاست بازی خطی تر است. المانی که وجودش به همراه ابزارهای فراوان برای کاوش محیط، گرافیک جالب و گونه های مختلف حیوانات یا گیاهان موجب گشته تا نه تنها Morphite از جذاب ترین های موبایل باشد بلکه از مهمترین شانس ها برای بهترین بازی موبایل 2017 به حساب بیاید.

Stormbound

 • ناشر: Kongregate
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • پلتفرم: iOS و اندروید
 • بازی آنلاین است

همانند سبک Match 3، متاسفانه خیلی از بازی های کارتی هم گرفتار کلیشه ها شده اند و خیلی کم شاهد تجربه های متفاوت هستیم. اما Kongregate با استفاده از یک روش توانسته Stormbound را از المان های تکراری مشابه جدا کند؛ ترکیب چند سبک مختلف. در Stormbound هم به کمک کارت ها که حکم همان سربازان و قدرت های جادویی تان را دارند باید نیروهایی که دارید را به زمین مسابقه بفرستید.

اما نکته مهم، چگونگی حمله به آن ها است. محیط بازی به 4 لاین تقسیم شده و همانند شطرنج به صورت نوبتی باید کارهایی که می خواهید را انتخاب کنید. البته مراقب مانایی [همان مقدا انرژی] که کارت نیاز دارند هم باشید که نقش مهمی روی پیروزی تان ایفا خواهد کرد. بعد از چند ماه که بازی در مرحله Soft Launch [عرضه محدود برای بعضی منطقه ها] قرار داشت سرانجام این عنوان عرضه شد و پیشنهاد می کنیم علاقه مندان به عناوین کارتی آن را از دست ندهند.

Terra Battle 2

 • ناشر: Mistwalker
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • پلتفرم: iOS و اندروید
 • بازی آنلاین است

خوب رسیدیم به مورد احترام ترین بازی لیست؛ بالاخره ساکاگوچی معروف، پدر سری فاینال فانتزی، مسئولیت ساخت Terra Battle 2 را به عهده داشته است و به همین خاطر مگر می شود به ساخته او احترام نگذاشت؟ همانند نسخه پیشین، Terra Battle 2 هم عنوانی نقش آفرینی/تاکتیکی به حساب می آید. یعنی در تمام مرحله ها و نمایی از بالا به پایین، باید همه دشمن های نقشه را با حرکت شخصیت هایتان به صورت نوبتی شکست دهید.

حالا این حرکت های نوبتی چه هستند؟ مشابه بعضی از نقش آفرینی های ژاپنی [Japanese Role Playing Game] ابتدا بازیکن یا حریف دست به جا به جایی شخصیت هایش زده و سپس نوبت به رقیب رو به رویی می رسد. گیم پلی قسمت قبل به خاطر کاراکترهای فراوان و استراتژی هایی که در هنگام نبردها می توانستید به کار ببرید با استقبال خوب منتقدین مواجه شد و انگار سازنده برای قسمت دوم توانسته آن را بهتر کند.

جدا از آنکه مشابه گذشته سادگی نه تنها در میان گرافیک بلکه حتی مکانیزم های گیم پلی دیده می شود. از دیدگاه داستانی، شما در نقش مردمی هستید که می خواهند از راز سیاره خود یعنی Terra سر درآورده و آن را از شر دشمنان نجات دهند. به کسانی که از Fire Emblem Heroes [بررسی دیجیاتو] لذت برده اند، پیشنهاد می کنیم حتما Terra Battle 2 را تجربه کنند. چون نقش آفرینی های تاکتیکی خیلی کمی برای اسمارت فون ها وجود دارد.

The Witness

 • ناشر: Thekla, inc
 • قیمت: 9.99 دلار
 • پلتفرم: iOS
 • بازی آفلاین است

The Witness یکی دیگر از بازی های انحصاری iOS در این هفته به حساب می آید اما برخلاف Morphite که طی ماه های آتی به اندروید می آید به احتمال خیلی زیاد دارندگان دیوایس های اندرویدی نباید منتظر این شاهکار باشند. ویتنس که عنوانی معمایی/ماجراجویی است سال گذشته برای پلتفرم های خانگی عرضه شد و توانست در پایان 2016 جایزه های فراوانی را برای سازنده خود به ارمغان بیاورد.

بازی بیانگر ماجراجویی شخصیتی بی نام در یک جزیره زیبا است که می خواهد پرده از رازهای موجود بردارد. بنابراین حالا باید به جستجو در جزیره پرداخته [ویتنس Open World بوده و آزادانه می توانید هر جایی بروید] و با حل معماهای گوناگون او را یک قدم به هدفش نزدیک کنید. اگر می خواهید بیشتر با بازی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم بررسی دیجیاتو آن را از دست ندهید.

SkillTwins Football Game 2

 • ناشر: Hello There AB
 • قیمت: 3.99 دلار
 • پلتفرم: iOS و اندروید
 • بازی آفلاین است

شاید «بازگشت دو قلوهای افسانه ای» بهترین لقبی باشد که بتوانیم به SkillTwins Football Game 2 بدهیم. همانند نسخه پیشین، در اینجا هم بازی شما را به مرحله های مختلف فرستاده و حالا باید به کمک تاکتیک های دو شخصیت اصلی یعنی جوزف و جیکوب با چالش های فوتبالی مختلف مقابله کنید؛ دریبل زده، پاس داده و با گلزنی به مرحله های بعدی راه یابید.

با وجود اینکه نسبت به نسخه پیشین، بازی پولی شده است اما از آن طرف پرداخت های درون برنامه تقریبا هیچ نقشی روی داشتن یک تجربه همه جانبه ندارند و همچنین توسعه دهنده با پیشرفت هایی همانند گسترده تر شدن محیط ها و وجود 1000 مرحله توانسته رنگ جذابیت به ساخته اش ببخشد. بنابراین اگر دل تان برای دو قلوهای فوتبالیست تنگ شده و یک تجربه ورزشی می خواهید، SkillTwins Football Game 2 بهترین گزینه لیست خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟