تست استقامت آیفون 8 از مقاومت خوب آن در مقابل خم شدن حکایت دارد [تماشا کنید]

آیفون 8 اپل به عنوان یکی از سه موبایلی که کمپانی ساکن کوپرتینو امسال معرفی کرده، شباهت های بسیاری با آیفون 7 دارد که البته در برخی موارد نیز با تغییرات و به روزرسانی هایی مواجه بوده است.

مثلاً در زمینه طراحی، اپل به جای استفاده از بدنه آلومینیومی یکپارچه به سراغ ترکیب شیشه (به ادعای اپل مقاوم ترین شیشه در صنعت موبایل) و فلز رفته که شامل پنل های شیشه ای در پشت و جلو، و شاسی آلومینیومی (سری 7000 مورد استفاده صنایع هوافضا) می شود.

اما آیا تغییرات جدید تأثیری در افزایش مقاومت فیزیکی آیفون 8 نسبت به آیفون 7 داشته اند؟ «JerryRigEverything» طبق معمول با انتشار ویدیویی از تلفن جدید، به این سؤال پاسخ داده است.

یاقوت کبود لنز آیفون 8 مقاومتی در حد شیشه پنل های آن دارد

همان طور که در ویدیو مشاهده می کنید، مقاومت شیشه پنل های جلو و عقب آیفون 8 در حد و اندازه سایر پرچمداران بازار بوده و نشان می دهد حمل وسایلی مانند دسته کلید یا سکه در کنار موبایل مذکور، آسیبی به شیشه موجود وارد نخواهد کرد. اما از طرف دیگر یاقوت کبود مورد استفاده برای محافظت از لنز، مقاومت چندان بالاتری نسبت به شیشه ها نداشته که احتمال می رود کمپانی سازنده، از ترکیب یاقوت کبود با ماده ای دیگر (و نه یاقوت کبود خالص) بهره برده باشد.

گفتنی است بنا به تست JerryRigEverything، آیفون 8 نتایج بهتری در زمینه مقاومت در مقابل خم شدن (نسبت به آیفون 7) به دست آورده چرا که در مدل جدید، فشار مورد بحث موجب آسیب دیدن چسب ضد آب موجود در بدنه نخواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟